reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 sierpnia 2012

Regulacja LED starymi wyłącznikami ściennymi typu ON/OFF? Tak!

Firma O2Micro International zaprezentowała nową technologię Free Dimming, która pozwala regulować jasność lamp LED za pomocą każdego niemalże klasycznego wyłącznika On/Off.

Firma O2Micro International przedstawia swoją nową rewolucyjną technologię, już opatentowaną: „Free Dimming”. Pozwolić ma na regulację generowanego światła przez lampy LEDowe, współpracując z każdym wyłącznikiem, od ściennych, poprzez pedałowe, po obrotowe. Współpracować mają także z klasycznymi i prostymi ściemniaczami dostosowanymi do lamp żarowych. Ich wykorzystywanie przy sterowaniu lampami LEDowi nastręcza wiele problemów i kłopotów, zarówno od strony elektrycznej, jak i bezpieczeństwa, czy też po prostu estetycznej. Większość prób mających na celu ich wykorzystywanie kończy się jednym z kilku najczęściej występujących kłopotów:
  • generacja silnych impulsów prądowych, które skracają żywotność układu sterowania i lamp LED,
  • migotanie,
  • nieliniowa (skokowa) regulacja,
  • kłopoty z wyłączaniem – bardzo słaba wydajność.
Sterownik O2Micro (OZ8022A i B), w którym zaimplementowano nową technologię, można umieścić w każdym nieregulowanym wyłączniku ściennym (On/Off), bezpośrednio przy stykach napięciowych na 230 VAC, dając możliwość regulacji natężenia światła. Co więcej, układ ten może współpracować z lampami, które docelowo nie były zaprojektowane do współpracy z układami regulującymi natężenie światła. Regulacja jest trzystopniowa. Polega to na ustawianiu innego wyjścia, w zależności od ilości 'wciśnięć'/'kliknięć' przycisku wyłącznika. Można regulować światło w następujący sposób: 100% - 60% - 20%. Sterowniki te mogą współpracować z napięciem od 85 do 265 V. Sprawność sięga 89%. Całość zmieszczono w obudowę SOT-23-6. Dostępne są już w sprzedaży i produkcji masowej. Producent oferuje również płytki ewaluacyjne i liczne przykłady zastosowań.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2