reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 06 lipca 2012

Szybki kompaktowy oscyloskop pod USB

Firma PicoTech rozszerza swoją ofertę kompaktowych oscyloskopów o nowe urządzenia z 4 kanałami i mogące pracować z prędkością próbkowania sięgającą 1 GS/s. Do zasilania i komunikacji wykorzystuje się jeden i tę samą linię USB.

Seria PicoScope 3000 rozszerzyła się o nowe oscyloskopy z 4-kanałami pomiarowymi, mogąc pracować z prędkością próbkowania do 1 GS/s (miliarda próbek na sekundę). Obsługiwane są tym samym sygnały przemienne z zakresu od 60 do 200 MHz. Wewnętrzny bufor jest w stanie przechować od 4 do 128 milionów próbek. System FlexiPower, na którym oparto nowe oscyloskopy, pozwala na zasilanie z sieci AC, jak również bezpośrednio z portu USB. Wraz z urządzeniem otrzymujemy odpowiednie oprogramowanie, w tym SDK. Kompatybilność zachowana ma być z systemami Windows (XP, Vista i 7).
Dzięki SDK, nasze programy zyskają nowe możliwości, nie tylko analityczne, ale także sterujące.
Dzięki dostępności SDK będziemy w stanie zaimplementować funkcjonalność oscyloskopu do własnych programów. Dostępne są również przykłady, opracowane w językach C, C++ i LabView. Oscyloskop udostępnia wszelkie możliwości klasycznych oscyloskopów, wliczając w to wykonywanie prostych operacji matematycznych, statystyki, dekodowanie I2C, UART/RS232, SPI i CAN, LIN i FlexRay.
Załaduj więcej newsów
January 23 2020 16:22 V15.4.2-1