reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beata-wojciechowska-dreamstime.com Komponenty | 14 czerwca 2012

Energooszczędny kontroler mostkowy USB-to-UART

Firma Cypress rozszerzyła swoją ofertę produktową o nowe energooszczędne kontrolery mostku USB do UART, oferując wsparcie USB 2.0 w pełnej prędkości (Full Speed).

Firma Cypress zaprezentowała swój najnowszy produkt z linii komponentów wykorzystujących interfejs USB. Mowa tu o kontrolerze mostka USB-to-UART EZ-USB. Cechuje się niskim zużyciem energii, szczególnie w trybie uśpienia: 6 uA. Wbudowano tu m.in. tryb zdalnego wybudzania poprzez USB. Oznacza to więc, że z kontroler będzie mógł być aktywny tylko wtedy, kiedy jest potrzebny, obniżając zużycie energii w urządzeniach przenośnych.
Prosty, alternatywny sposób na wzbogacenie swoich konstrukcji o możliwość komunikacji poprzez interfejs USB.
Układ może być zasilany niezależnie bądź też z którejś z magistrali. To jedna z funkcji, dzięki której budowa gotowych układów mostkowych ma być prostsza. Oprócz narzędzi i wsparcia sprzętowego, Cypress zapewnia także pomoc w postaci odpowiedniego zestawu oprogramowania. Jeśli chodzi o wsparcie dla systemów operacyjnych, to w grę wchodzą ostatnie Windowsy: XP, Vista i 7. Redukcji BOM ma pomóc integracja zegara, w obudowie scalaka EZ-USB. Oprócz tego wewnątrz zintegrowano również 128 bajtów pamięci konfigurowalnej do przechowywania informacji o ustawieniach, a także danych o projektancie urządzenia, jeśli zechce takowe wprowadzić (np. indywidualny ID urządzenia).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-2