reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 30 maja 2012

10-calowe płytki azotku aluminium

Firma Kyma Technologies ogłosiła, że jest w stanie produkować i dostarczać płytki materiałowe z azotkiem aluminium na szafirowej podstawie o przekątnej 10 cali.

Firma Kyma Technologies jest jednym z wiodących dostawców AIN (skrystalizowanego azotku aluminium) i GaN w postaci płytek produkcyjnych. Niedawno ogłoszono, że możliwa jest dostawa płytek AIN o średnicy aż 10 cali, wykonanych na szafirowej podstawie.
Nowe duże płytki AIN wysokiej jakości mogą poprawić produkcję, jak i parametry samych komponentów.
Nowe duże płytki AIN wykonane zostały przy wykorzystaniu technologii PVDNC (czyli nakładaniu nanokolumn materiałowych z udziałem plazmy), która zyskuje popularność przy okazji produkcji komponentów i płytek z azotku galu (GaN). Nowe płytki mają posłużyć do produkcji wysokiej klasy diod LED w kolorach: zielonym, niebieskim i białym. Szafirowy podkład, na bazie której powstają 10-calowe płytki AIN sprowadzany jest z Rosji. Obecnie najpopularniejsze są płytki 6 calowe (150 mm), lecz firma Kyma przewiduje, że większe płytki zyskają na popularności w niedalekiej przyszłości, gdyż pozwalają usprawnić produkcję, zwiększając tym samym zyski producentów diod LED, przy jednoczesnym obniżeniu ceny za komponent. Warto dodać, że 10 calowe płytki AIN nie są rekordowe, choć pierwszymi, tak dużymi komponentami produkcyjnymi, wprowadzonymi na rynek na masową skalę. Rekord wielkości jednak jest inny, choć pozostaje w firmie Kyma - wynosi 12 cali. Jak na razie jednak, nie opłaca się produkować 12-calowych płytek na większą skalę, jak podaje producent.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 19 2019 17:01 V14.7.13-2