reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 maja 2012

Ultraszybka ładowarka akumulatorów Li-Ion

Firma Summit Microelectronics reklamuje swoją najnowszą scaloną ładowarkę, jako wszechstronną, elastyczną i bardzo szybką. Umożliwia ładowanie ogniw Li-Ion prądem o natężeniu 4 A.

Firma Summit Microelectronics przedstawiła swoją najnowszą ładowarkę scaloną, jako pierwszą taką na rynku przemysłowym, która zdolna jest do tak szybkiego ładowania akumulatorów z ogniwami Li-Ion. W ofercie znalazły się dwa produkty: SMB349 i SMB359. Układy te są wysoce konfigurowalne, co czyni je elastycznymi, a więc zdolnymi pracować w wielu różnych urządzeniach. Sprzyja temu także szeroki zakres napięć wejściowych, od 3,6 do 16 V prądu stałego.
Dzięki wysokim prądom i nowoczesnych technologiom, ładowanie akumulatorów będzie szybkie, proste i bezpieczne.
Ładowarka obsługuje prądy o natężeniu do 4 A. To między innymi dzięki temu, możliwe jest tak szybkie ładowanie. Układy zostały zbudowane z wykorzystaniem technologii CurrentPath. Dwa wyjścia umożliwiają sprawne ładowanie pakietu dwóch ogniw (mowa tu o SMB349, drugi z modeli posiada tylko jedno wyjście prądowe). Oprócz tego, w scalakach zaimplementowano technologię producenta FlexCharge, w celu automatycznego wykrywania rodzaju zasilania i dopasowania się do jego warunków. Dzięki temu nie będzie problemu z implementacją rozwiązań chcących skorzystać z linii USB, czy też AC. Znajdziemy tu także rozwiązania oparte o technologię TurboCharge. Nie zabrakło tu także systemów zabezpieczających (przeciwzwarciowe, termiczne, itp.). Obie ładowarki znajdziemy w niewielkich obudowach: CSP BGA o wymiarach niecałych 3 na 3 mm, QFN o wymiarach 5 na 5 mm. Ceny mają zaczynać się od 1,62 USD przy zamówieniu 10 tysięcy sztuk. © Summit Microelectronics
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2