reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 maja 2012

Kamera o rozdzielczości 16 Mpx w postaci pojedynczego scalaka

Nowe optyczne czujniki chipowe o rozdzielczości 16 Mpx przedstawiła firma OmniVision. Układ przeznaczony jest do smartphonów i podręcznych kamer video, umożliwiając nagrywanie filmów w formacie QFHD. Dostępny jest również bogaty zakres funkcji dodatkowych.

Firma OmniVision Technologies zaprezentowała nowe kamery/matryce, w formie układu scalonego, o rozdzielczości 16 Mpx. Ich przeznaczeniem mają być podręczne kamery video, a także smartphony nowej generacji. Możliwe będzie robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości w trybie wykonywania zdjęć seryjnych, a także nagrywanie filmów video w rozdzielczości Quad Full HD (QFHD).
Rozdzielczość lustrzanek już niedługo w naszej kieszeni, i to ze stabilizacją obrazu!
Układy OV16820 i OV16825 zostały zbudowane w oparciu o technologię architektury 1,34 mikrona OmniBSI-2. Fizyczna przekątna matrycy wynosi 1/2.3 cala. Możliwe będzie nagrywanie filmu video w maksymalnej rozdzielczości 4608 na 3456 pikseli z prędkością 30 FPS, a także w rozdzielczości 4K2K, czyli 3840 na 2160 z prędkością 60 FPS. Ciekawą opcją będzie także nagrywanie w trybie 1080p z prędkością 60 FPS, a dodatkowe wolne piksele, przeznaczone zostają na realizację elektronicznej stabilizację obrazu (EIS). W przypadku wykonywania zdjęć (wliczając w to także zdjęcia seryjne) możliwe jest wykorzystanie pełnej efektywnej rozdzielczości 16 Mpx, co będzie przydatne przy realizacji aplikacji DSC. Oprócz przechwytywania obrazu, scalak oferuje także dodatkowe funkcje, do których można zaliczyć: skalowanie RAW, redukcja szumów i martwych pikseli, przycinanie, konfiguracja ekspozycji, wzmocnienia, itp. Do komunikacji i konfiguracji w/w funkcji wykorzystać należy standardowy interfejs obsługi kamer (SCCB), a do samego odbioru danych można skorzystać z interfejsu MIPI 8-liniowego i LVDS, przystosowanego do transferu danych z wysoką prędkością. OLV16820 umieszczono w obudowie ceramicznej CLGA, a OLV16825 w RW/COB. Oba układy będą dostępne w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-2