reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 30 maja 2011

Bardzo wytrzymałe mechanicznie żyroskopy

Umieszczone są w obudowie BGA o wymiarach 7 na 7mm. Jednakże cechą je wyróżniającą na rynku, jest ich wysoka odporność na wibracje i udary mechaniczne, jakim mogą być poddawane tego typu układy.
A poddawane mogą być zarówno w poręcznych urządzeniach (przypadkowy upadek), czy też na przykład w samochodach (systemy kontroli trakcji). Nowe układy, ADXRS642, ADXRS646 i ADXRS649, zaprezentowała firma Analog Devices.

Jak każdy chyba nowy produkt, żyroskopy te cechują się poprawionym stosunkiem sygnału do szumów (poziom szumów został zmniejszony), czy też szerszym zakresem pomiarowym. Jednakże w tej serii, poprawiono także znacząco wytrzymałość mechaniczną, szczególnie jeśli chodzi o oddziaływanie silnych wibracji, w tym także chwilowych udarów.

Czułość tych układów jest również wyższa, niemal 10-krotnie lepsza w porównaniu do innych rozwiązań (0.015 stopnia/s/g). Pobór prądu również uległ zmniejszeniu, około 20-krotnie (obecnie, w prezentowanych układach wynosić ma około 3.5mA). Zakres pomiarowy również jest szerszy, jak już wspomniano, a wynosić ma około +/-250 stopni/s, zależnie od modelu.

Rozkład wyprowadzeń jest kompatybilny z poprzednią generacją. Żyroskopy mogą pracować w temperaturze od -40 do 105 stopni Celsjusza. Mają sporo zalet, jednakże także pewną wadę, jest nią cena. Zależnie od modelu, ceny zaczynają się od 42 do 75 dolarów od układu, przy zamówieniach w liczbie sztuk 1000.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2