reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 19 maja 2011

Poznajmy mikrokontroler z pamięcią FRAM – artykułu ciąg dalszy

Dziś zgłębimy główne funkcje i cechy nowych mikrokontrolerów MSP430FR57xx FRAM od TI. Okazuje się, że pamięć FRAM daje nam naprawdę wiele, znacząco podnosząc osiągi układu.
Mikrokontrolery serii MSP430FR57xx FRAM, umożliwiają zredukowanie najniższego w branży poboru mocy w trybie aktywności aż o 50% procent podczas wykonywania kodu z pamięci FRAM, a także zapewnia pobór mocy na poziomie 100 µA/MHz w trybie pracy oraz 3 µA w trybie zegara czasu rzeczywistego (RTC).

Wytrzymałość szacowana na ponad 100 bilionów cyklów zapisu umożliwia ciągłą rejestrację danych. Pozwala to wyeliminować konieczność korzystania z drogiej, zewnętrznej pamięci EEPROM i pamięci SRAM z podtrzymaniem bateryjnym.

Dzięki zunifikowanej pamięci projektanci mogą wprowadzać zmiany w partycjonowaniu pamięci pomiędzy programami, danymi i pamięcią podręczną w oprogramowaniu, uzyskując oszczędności w zakresie zarządzania zasobami i rozbudowy systemu.

Niezawodność operacji zapisu i przechowywania danych we wszystkich trybach pracy gwarantuje bezpieczeństwo kodów, przyczyniając się do uproszczenia procesów tworzenia oprogramowania, redukcji kosztów związanych z przeprowadzaniem testów pamięci oraz do zwiększenia niezawodności działania produktów końcowych.

Zapewnia niezawodne aktualizowanie oprogramowania w sposób zdalny, również bezprzewodowo, udostępniając producentom urządzeń tańsze i mniej skomplikowane ścieżki aktualizacji kodu.

Rozmiary pamięci FRAM do 16 kB, a także analogowe i cyfrowe układy peryferyjne zawierające m.in., 10-bitowy przetwornik ADC, 32-bitowy układ mnożenia, do pięciu 16-bitowych timerów oraz kilka rozszerzonych portów SPI/I2C/UART.

Zgodność kodu z całą platformą MPS oraz niedrogie i łatwe w obsłudze narzędzia, wyczerpująca dokumentacja, podręczniki użytkownika, a także przykładowe programy umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie pracy z mikroprocesorem.

Narzędzia dla układów komunikacji radiowej firmy TI pozwalają uprościć i przyspieszyć proces projektowania systemów.

Umożliwiają wykorzystanie inteligentnych, bezbateryjnych rozwiązań łączności bezprzewodowej .
W mikrokontrolerach FR57XX zastosowano zaawansowany proces oparty na wbudowanej pamięci FRAM w technologii 130 nm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2