reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vishay Komponenty | 11 maja 2011

Tranzystory MOSFET sterowane z napięcia 3.3V!

Prezentujemy układ, który jest połączeniem tranzystorów MOSFET ze sterownikiem, pracującym na częstotliwościach dochodzących do 1MHz. Wszystko to może być sterowane niskim napięciem.
Firma Vishay zaprezentowała swój nowy produkt, w serii DrMOS, zaprojektowany pod kątem wykorzystania go jako przełącznik PWM. Wewnątrz układu możemy znaleźć dwa tranzystory MOSFET o kanale N (hi-side i lo-side), a także zintegrowany z nimi sterownik, wraz z diodą bootstrapu. Sprawność nowego układu ma przekraczać 93%.

Wszystko to zamknięto w obudowie o usprawnionej przewodności cieplnej PowerPak MLP 6x6 mm o 40 wyprowadzeniach. Nowy DrMOS przeznaczony jest do różnego rodzaju regulatorów napięcia, takich jak zasilacze komputerowe, w tym serwery, karty graficzne, a także konsole do gier.

Układ oznaczono kodem SiC779CD. Przyjmuje on sygnał PWM z mikrokontrolerów, a następnie przekształca go w odpowiednie sygnały do sterowania tranzystorami MOSFET, by przekształcić sygnał PWM małej mocy, na napięcie przemienne o dużo większej mocy, mogące wysterować potężniejsze układy, a nawet końcowe urządzenia.

Regulator pracuje przy napięciu wejściowym od 3V do 16V, dostarczając przy tym na wyjściu prąd o maksymalnym natężeniu 40A. Wewnątrz możemy znaleźć zaawansowane układy kontrolno-pomiarowe, by usprawnić pracę układu, a także zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. Zgodność z dyrektywą RoHS jest już standardem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2