reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Disco Corp
Komponenty |

Disco zbuduje fabrykę narzędzi do produkcji chipów

Producent sprzętu do produkcji chipów Disco zbuduje fabrykę w prefekturze Hiroszima, aby produkować podzespoły wykorzystywane do przetwarzania wafli, mając nadzieję na zaspokojenie popytu ze strony klientów zwiększających produkcję, podaje Nikkei Asia.

Disco zakupiło w zeszłym roku sąsiednią działkę obok istniejącego zakładu w miejscowości Kure, planując budowę nowych 3 obiektów przed 2035 rokiem. W związku z przedsięwzięciem sprzęt z istniejącego zakładu zostanie przeniesiony do nowych budynków.

Nowy zakład firmy Disco będzie produkował tarcze tnące wykorzystywane w procesach kostkowania, szlifowania i polerowania, zwiększając moce produkcyjne firmy 14-krotnie do 2035 roku.  

Inwestycja szacowana jest na ponad 40 miliardów jenów, czyli ok. 276 milionów USD. Budowa ma rozpocząć się w 2025 roku.

Disco posiada największy na świecie udział w maszynach do cięcia w kostkę, szlifowania i polerowania. Tarcze tnące zainstalowane w maszynach obracają się z dużą prędkością, aby przetwarzać podłoża uformowane w obwody. Urządzenie jest wykonane z diamentów i wymaga wymiany po zużyciu. 

Jak na razie Disco posiada dwa zakłady w prefekturze Hiroszima i jeden w prefekturze Nagano, które produkują tarcze tnące.

Według SEMI, napędzany popytem związanym ze sztuczną inteligencją i 5G, światowy rynek półprzewodników ma podwoić się do 1 biliona dolarów w 2030 roku, co oznaczałoby podwojenie jego wartości z 2023 roku.

Nikkei Asia pisze, że dla producentów sprzętu części zamienne zapewniają wysokie marże i stabilne przychody. Rynek półprzewodników przechodzi przez tak zwany cykl krzemowy, w którym co trzy do czterech lat występują wzrosty i spadki koniunktury. Dlatego nawet jeśli producenci chipów ograniczą inwestycje w okresie spowolnienia, to wciąż będą kupować części zamienne.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2