reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© micron technology
Komponenty |

Micron zwolni 10% pracowników w 2023 roku

Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem pamięci elektronicznych - Micron Technology -zdecydowało o podjęciu znaczących kroków, które przyczynią się do obniżenia kosztów i wydatków operacyjnych. Decyzja ta obejmuje również rezygnację z wybranych produktów oraz redukcję zatrudnienia.

Co więcej, Micron spodziewa się również większej niż oczekiwano straty w drugim kwartale, powołując się na „znaczące niedopasowanie podaży i popytu” na rynku półprzewodników.

„Ze względu na znaczące niedopasowanie podaży i popytu w 2023 r. spodziewamy się, że rentowność będzie nadal zagrożona przez cały 2023 r. Moment odzyskania rentowności będzie zależał od tempa, w jakim podaż i popyt zostaną zrównoważone, a zapasy zostaną znormalizowane w całym łańcuchu dostaw.” – powiedział dyrektor generalny firmy Micron, Sanjay Mehrotra.

Obniżone mają zostać również wynagrodzenia kadry kierowniczej na pozostałą część roku fiskalnego 2023. W ciągu roku kalendarzowego 2023 producent chipów planuje też zmniejszenie zatrudnienia o około 10% poprzez połączenie dobrowolnych zwolnień i redukcji personelu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama