reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nexperia
Komponenty |

Nexperia ma nakaz zbycia prawie całej fabryki Newport Wafer Fab

Rząd Wielkiej Brytanii nakazał Nexperii zbycie 86% udziałów w fabryce płytek półprzewodnikowych w Południowej Walii, znanej jako Newport Wafer Fab (NWF).

Nexperia, która swoją siedzibę ma w Holandii, jest zszokowana decyzją rządu brytyjskiego o nakazie zbycia fabryki, zwłaszcza że nabycie zakładu zostało zatwierdzone w dwóch poprzednich przeglądach bezpieczeństwa. W komunikacie prasowym firmy czytamy, że Nexperia nie akceptuje podniesionych kwestii bezpieczeństwa narodowego. Firma zaoferowała daleko idące środki zaradcze, aby w pełni odpowiedzieć na obawy rządu, jednak zostały one całkowicie zignorowane.

Nexperia twierdzi, że rząd brytyjski zdecydował się nie podejmować sensownego dialogu z Nexperią, oraz nie odwiedzić jej siedziby w Newport. Tym samym firma zdecydowała się zaskarżyć nakaz dotyczący sprzedaży i zrobi „wszystko, co możliwe", aby utrzymać fabrykę i ochronić swoich ponad 500 pracowników, którzy zostali dotknięci tą decyzją.

By wyjść naprzeciw rządowi brytyjskiemu, Nexperia zaproponowała objęcie jednostki daleko idącymi środkami zaradczymi, które teoretycznie powinny uspokoić Brytyjczyków. Nexperia zaproponowała między innymi, że nie będzie prowadzić działalności związanej z półprzewodnikami, która budzi potencjalne obawy, oraz że zapewni rządowi brytyjskiemu bezpośrednią kontrolę i udział w zarządzaniu Newport.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama