reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Komponenty |

Infineon i Stellantis ustalają warunki wieloletnich dostawach chipów SiC

Infineon Technologies AG i globalny producent samochodów Stellantis podpisały niewiążący protokół ustaleń, będący pierwszym krokiem w kierunku potencjalnej wieloletniej współpracy w zakresie dostaw półprzewodników z węglika krzemu (SiC).

Na mocy tych ustaleń, Infineon ma zarezerwować moce produkcyjne i dostarczyć chipy CoolSiCTM "bare die" w drugiej połowie dekady do bezpośrednich dostawców Tier 1 firmy Stellantis. Infineon w komunikacie pisze, że potencjalna wielkość zaopatrzenia oraz rezerwacja mocy produkcyjnych mają wartość znacznie przekraczającą 1 mld euro.

"Mocno wierzymy w elektromobilność i jesteśmy podekscytowani możliwością rozwijania partnerstwa z wiodącymi firmami motoryzacyjnymi, takimi jak Stellantis, które sprawiają, że elektromobilność staje się częścią codziennego życia ludzi. W porównaniu do tradycyjnych technologii zasilania, węglik krzemu zwiększa zasięg, wydajność i osiągi pojazdów elektrycznych. Dzięki naszej wiodącej technologii CoolSiC™ i ciągłym inwestycjom w nasze zdolności produkcyjne, jesteśmy dobrze przygotowani do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na elektronikę mocy w elektromobilności.” – powiedział Peter Schiefer, Division President Automotive firmy Infineon.

Infineon i Stellantis prowadzą rozmowy na temat dostarczenia układów CoolSiC Gen2p 1200 V i CoolSiC Gen2p 750 V do pojazdów elektrycznych pod markami Stellantis – czytamy dalej w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1