reklama
reklama
reklama
© KLA
Komponenty |

KLA zaprzestanie sprzedaży i usług do Chin, by dostosować się do nowych ograniczeń eksportowych

W odpowiedzi na opublikowane w piątek przez administrację Bidena przepisy dotyczące kontroli eksportu, których celem jest spowolnienie postępu Chin w zaawansowanej produkcji chipów, amerykański producent narzędzi skrawających KLA Corp ma zaprzestać sprzedaży i usług klientom z Chin oraz południowokoreańskiemu SK Hynix. Donosi Reuters, powołując się na swoje źródło.

Reuters podkreśla, że Chiny są największym rynkiem geograficznym KLA, który przynosi sprzedaż o wartości 2,66 mld dolarów. Zgodnie z danymi finansowymi firmy, stanowi to prawie 30% całkowitego przychodu ostatniego roku podatkowego, który zakończył się w czerwcu.

Agencja prasowa dowiedziała się, że personel w Chinach otrzymał e-mail z działu prawnego KLA informujący o wstrzymaniu przez firmę sprzedaży i usług do „zaawansowanych fabryk” w Chinach w zakresie technologii chipów NAND z 128 warstwami lub większymi, a także chipów DRAM 18 nm i niższych oraz zaawansowanych układów logicznych. W wiadomości podkreślono, że zmiany będą obowiązywały od 23:59. czasu lokalnego (1559 GMT) we wtorek, tj. 11.10.22.

Skutki nowych amerykańskich przepisów dotyczących eksportu, można było zaobserwować już w poniedziałek na giełdzie, ponieważ akcje KLA spadły o prawie 5%.

Na mocy nowych przepisów, firmy, które wciąż chciałyby dostarczać chińskim producentom chipów zaawansowany sprzęt produkcyjny, będą musiały ubiegać się o licencję w Departamencie Handlu USA.

SK Hynix utrzymuje, że będzie się starał uzyskać licencję zgodnie z nowymi amerykańskimi przepisami.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1