reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 lipca 2019

Superenergooszczędny zegar RTC dla urządzeń noszonych

Nowy zegar RTC od Maxim Integrated cechuje się ultra-niskim zużyciem energii. Wymaga bowiem do pracy zaledwie 180 nA. Ma dzięki temu odciążyć główne MCU i zmniejszyć całościowe zużycie energii. Jest też przy tym bardzo mały.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
MAX31341B nanoPower jest nowym, najmniejszym układem RTC na rynku, od Maxim Integrated. W stosunku do najbliższych konkurentów jest od nich o 35% mniejszy, jak twierdzi producent. Zamknięto go w obudowie o wymiarach tylko 2 na 1.5 mm. To co go najbardziej wyróżnia to bardzo niskie zużycie energii. Do pracy wymaga bowiem zaledwie 180 nA. Jego zadaniem ma być odciążeniem mikrokontrolera od realizacji funkcji zegarowych. Pozwoli to na głębsze usypianie MCU, a tym samym ma to zmniejszyć całościowe zużycie energii. Zegar ma się odnaleźć przede wszystkim w niewielkich aplikacjach mobilnych, takich jak urządzenia noszone. Dzięki temu, że pozostałe układy mogą pozostawać uśpione, zwiększy się żywotność baterii i czas pracy urządzeń. Ponadto, dzięki małym wymiarom układ nie zajmie wiele miejsca na płytce PCB. Pomaga w tym duży stopień integracji. W układzie zawarto bowiem min. ogranicznik obciążenia, układ ładowania podtrzymującego, funkcję zarządzania zasilaniem i 64 B pamięci RAM. Warto też zwrócić uwagę na dużą dokładność, która tutaj wynosi 100 ppm. Zegar może pracować w temperaturach -40 do 85 stopni Celsjusza.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1