reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 lipca 2019

Fotodiody lawinowe – czułe i efektywne

Nowe fotodiody od Laser Components cechują się świetnymi parametrami pomiarowymi. Dużą ich zaletą ma być większa czułość niż w przypadku komponentów PID, lepsza odpowiedź czasowa, ale też niższy poziom szumów.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
W konwencjonalnych fotodiodach PIN, fotony padające na elementy światłoczułe tworzą pary elektron-dziura, zwane też nośnikami ładunku. To one dostarczają mierzalny (foto-)prąd. Lecz fotodiody lawinowe (APD) różnią się od klasycznych fotodiod PIN tym że nośniki ładunku uwolnione przez przychodzące światło są przyspieszane przez wewnętrzne pole elektryczne, tworząc lawinę par elektron-dziura poprzez jonizację uderzeniową. Mierzalny fotoprąd jest znacznie większy w przypadku fotodiod APD, w porównaniu z detektorem PIN. Firma Laser Components zaprezentowała tego typu komponenty, które oznaczono jako seria SAR500. Zbudowane w oparciu o specjalnie przygotowane struktury, odznaczają się wysoką czułością w zakresie od 100 do 1100 nm. Dodatkową ich zaletą ma być bardzo dobra odpowiedź czasowa, a także bardzo niski poziom szumów oraz niskie poziomy prądu ciemnego. Średnica obszaru aktywnego SAR500S2 wynosi 500 mikronów, a urządzenie jest produkowane w standardowej obudowie TO-46, lecz hermetycznie zamkniętej. Cecha ta przyczynia się do tego, że przewidywany czas pracy tych komponentów jest bardzo długi, dzięki czemu może być stosowany w wymagających (pod tym względem) aplikacjach, taki jak LiDAR, spektroskopia, itp.
reklama
Załaduj więcej newsów
November 22 2021 13:31 V19.1.3-1