© Evertiq
Komponenty | 13 marca 2019
Wydajne konwertery 40 W z wieloletnią gwarancją niezawodności
Nowe konwertery DC/DC japońskiej firmy Cosel zapewniają niesamowitą niezawodność, pozostając liderem w swojej klasie. Są przy tym wydajne, a producent przewidział szeroki zakres wspieranych napięć.
Japońska firma Cosel Co Ltd wypuściła nowe konwertery DC/DC cechujące się niesamowitą niezawodnością. Zamknięto je w metalowej (ekranowanej) standardowej obudowie przemysłowej o wymiarach 25.4 na 25.4 mm, o wysokości 9.9 mm.
Komponenty te oznaczono jako seria MGF40. Jak podaje producent, spełniać mają rygorystyczne kryteria wysokiej niezawodności oraz niezawodności, wpasowując się tym samym w najwyższą jakość jaką oferuje ten producent, zapewniając tym samym, że co najwyżej jedna sztuka na 30 milionów może być wadliwa (ppm).
Aby zagwarantować dożywotnią jakość, MGF40 nie zawiera aluminiowych ani tantalowych kondensatorów. Wszystkie jednak elementy zostały specjalnie wyselekcjonowanie pod kątem żywotności i jak najdłuższej pracy. Czyni to z MGF40 najbardziej niezawodne konwertery na rynku, w swojej klasie.
Producent zapewnia przy tym inspirujący, niezwykle długi okres gwarancji sięgający 10 lat. Komponenty te oferować mają trzy zakresy akceptowalnych napięć wejściowych, by wypełnić wymagania wielu różnych aplikacji: od 4.5 do 13 V, od 9 do 36 V oraz od 18 do 76 V.
Oferowane konwertery można ponadto podzielić na dwie grupy ze względu na ilość oferowanych wyjść: pojedyncze i podwójne. W przypadku pojedynczych można wybrać te oferujące na wyjściu napięcia: 3.3, 5, 12 i 15 V. W przypadku wyjść podwójnych dostać możemy warianty: +/- 12 i +/- 15 V. Napięcia mogą być regulowane w zakresie 10%, za pomocą mostka rezystancyjnego lub potencjometrów.
W zależności od wybranego wariantu konwertery różnią się rzeczywistą maksymalną wspieraną mocą i efektywnością. Może ona wynosić od 30 W (dla komponentów o najniższym zakresie napięć wejściowych) do 42 W oraz od 88% do 92%. Jeśli chodzi o temperaturę pracy, najbardziej wytrzymałe z konwerterów poradzą sobie z wartościami dochodzącymi do 110 stopni Celsjusza.
Nie straszne im też silne wibracje oraz uderzenia do 50 G. Wbudowana izolacja (wejście-wyjście) zapewnia ochronę aż do 1500 V(DC). Są też tym samym zgodne z normami UL62368-1, C-UL [CSA62368-1] i EN62368-1.
Nie mogło tu też zabraknąć wbudowanych funkcji ochronnych i zabezpieczających, w tym: termicznych, nadprądowych, nadnapięciowych, itp. Producent przewidział także wersje ze zdalnym sterowaniem oraz z logiką negatywną, pozostawiając je aktywne, gdy pin sterujący będzie na niskim poziomie.
Intel zaprezentował Horse Ridge – chip do komputerów kwantowych
Horse Ridge to kriogeniczny chip przeznaczony do kontroli komputerów kwantowych, który ma znacząco przyspieszyć komercjalizację tych urządzeń.
TOP 10 firm foundry
Pierwsze miejsce wśród największych firm foundry bez zmian zajmuje TSMC z 52,7% udziałów w rynku. Kolejni w zestawieniu są Samsung (17,8%) i GlobalFoundries (8%) - TrendForce opublikował prognozę rankingu na podstawie przychodów za 4Q2019.
Riverdi w ofercie Mousera
Wyświetlacze polskiej firmy Riverdi są już dostępne w sieci dystrybucyjnej Mouser Electronics.
IC Insights: w 2020 roku czeka nas odbicie na rynku pamięci
Według przewidywań ekspertów IC Insights w 2020 roku sprzedaż w sektorze NAND Flash ma wzrosnąć o 19%, a DRAM o 12%.
TME dystrybutorem Fortebit
Do grona firm, których oferta dostępna jest w TME dołączył Fortebit – włoski producent platformy do geolokalizacji pojazdów i modułów do rozpoznawania mowy.
Wartość globalnego rynku chipów pójdzie w dół o 12,8% w 2019 roku
Według prognoz The World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) wartość światowego rynku półprzewodników w 2019 roku spadnie o 12,8% r/r, a w kolejnym roku spodziewane jest odbicie.
HUBER+SUHNER wlaścicielem BKtel Group
HUBER+SUHNER 3 grudnia sfinalizował przejęcie firmy BKtel, wzmacniając swoją pozycję na rynku sieci dostępowych /WAN.
NXP i Marvell coraz bliżej finalizacji transakcji
Firmy poinformowały o uzyskaniu zgód organów regulacyjnych oraz o planowanej dacie zamknięcia akwizycji przez NXP Semiconductors biznesu rozwiązań Wi-Fi oraz Bluetooth/BLE Marvella.
Siemens przejmuje MultiMechanics, Inc.
MultiMechanics to twórcy oprogramowania elementów skończonych MultiMech, które wspomaga przedsiębiorstwa w procesie wirtualnego przewidywania usterek w odniesieniu do zaawansowanych technologicznie materiałów.
STMicro jest już właścicielem Norstel AB
Dzięki przejęciu Norstel AB, firma STMicroelectronics wzmacnia działalność w zakresie technologii SiC, zarówno jeśli chodzi o materiały i procesy, jak i projektowanie opartych o węglik krzemu układów MOSFET i diod oraz ich produkcję.
Umicore sfinalizował przejęcie w Finlandii
Umicore przejął od Freeport Cobalt rafinerię kobaltu oraz działalność związaną z produkcją materiałów i prekursorów kobaltu w fińskim Kokkola.
Panasonic sprzedaje biznes chipów
Panasonic Corporation poinformował, że zamierza zbyć biznes półprzewodników, głównie w postaci Panasonic Semiconductor Soutions Co. (PSCS), na rzecz tajwańskiej firmy Nuvoton Technology Corporation.
Lithium Werks przejmuje LiiON
Należąca do Lithium Battery spółka Lithium Werks poinformowała o akwizycji integratora systemów magazynowania energii – LiiON, LLC.
Eltron-Kabel Sp. z o.o. dołączył do grupy Helukabel
Od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która ma przynosić wzajemne korzyści.
Siemens przejmuje Atlas 3D
Dzięki przejęciu spółki Atlas 3D, Siemens rozszerza portfolio rozwiązań przeznaczonych dla branży wytwarzania przyrostowego.
TME dystrybutorem firmy FESTO
TME nawiązało współpracę z firmą FESTO, specjalizującą się w rozwiązaniach w dziedzinie automatyki i pneumatyki przemysłowej.
Intel odzyska pozycję lidera
W 2019 roku Intel znowu będzie na pierwszym miejscu w rankingu dostawców półprzewodników – prognozuje firma analityczna IC Insights.
Grupa NCAB przejmuje Altus-PCB
Altus-PCB jest dostawcą płytek drukowanych z siedzibą w stanie New Jersey, którego obroty w 2018 roku wyniosły 43 mln SEK. Kwota transakcji to 37 mln SEK (3,84 mln USD).
TME ogłasza kolejne partnerstwa
TME zostało autoryzowanym partnerem firmy BROTHER, producenta wyspecjalizowanego w dziedzinie urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych. Łódzka firma została też dystrybutorem taśm marki HPX.
PB Technik współpracuje z CoRobotics
CoRobotics zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem robotów współpracujących - cobotów w różnych gałęziach rynku.
Yageo przejmie KEMET
Firmy podpisały wczoraj, 11 listopada, umowę dotyczącą przejęcia firmy KEMET przez Yageo Corporation w cenie 27,20 USD za akcję, co daje transakcję wartą około 1,8 mld USD.
Dwie nowe dystrybucje TME
W ubiegłym tygodniu TME ogłosił, że został globalnym dystrybutorem firm Mueller Electric oraz Recom.
Micron przejął firmę zajmującą się ML
Micron poinformował o przejęciu firmy Fwdnxt, producenta narzędzi software’owych i hardware’owych do aplikacji uczenia maszynowego (ML – machine learning).
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować