© Evertiq
Komponenty | 23 stycznia 2019
PMIC na 42 V, z wbudowanym monitorem ogniw
Nowe układy zarządzania energią poradzą sobie z trudnymi warunkami pracy, tymi elektrycznymi, jak i środowiskowymi. Są wysoce zintegrowane, pomagając zredukować gabaryt oraz BOM aplikacji. Pomagają w tym też wbudowane detektory napięciowe.
Firma Ricoh Electronics Devices zaprezentowała dwa nowe układy PMIC (scalone układy zarządzania energią), które wyposażone zostały w dedykowane detektory. R5116 zawiera w sobie okienny detektor napięciowy, zaś R5117 bateryjny (akumulatorowy).
Oba zdolne są do pracy z bardzo szerokim zakresem napięć wejściowych. Mają zaspokoić potrzeby projektantów związane z koniecznością stosowania precyzyjnych źródeł zasilających dla nowoczesnych mikrokontrolerów. Te bowiem wymagają dokładności w tym zakresie, jak i stabilności, by mogły również same pracować poprawnie i oferować wysoką jakość pracy. Wpływa to na niezawodność budowanej aplikacji.
Oba komponenty posiadają też wbudowane regulatory o wydajności 500 mA, a także specjalne układy nadzorujące. Zapewniają tym samym nie tylko wspomnianą dokładność i stabilność, ale także kompaktowość gotowego rozwiązania, dzięki dużej integracji. Pozwala to zminimalizować ilość elementów na PCB, co wpływa na redukcję gabarytów i kosztów budowy.
Komponenty mogą pracować z napięciem od 3.5 do 42 V. Zapewniają dużą niezawodność, min. za sprawą zastosowanej technologii CMOS, jak podaje producent. Nie straszne im trudne warunki środowiskowe, oraz związane z pracą elektryczną. Poradzą sobie np. z przepięciami 60 V trwającymi do 200 ms.
Układy posiadają certyfikat AEC-Q100. Nie straszne im temperatury z zakresu od -50 do 125 stopni Celsjusza. Parametry takie jak napięcie wyjściowe lub zakres progowy są konfigurowalne z wysoką, laserową precyzją, jak czytamy w notatce.
Olbrzymie przejęcie w branży EMS
Universal Scientific Industrial (Shanghai) Co., Ltd., (USI) zapowiedział przejęcie drugiego co do wielkości producenta kontraktowego elektroniki w Europie, Asteelflash Group.
Intel zaprezentował Horse Ridge – chip do komputerów kwantowych
Horse Ridge to kriogeniczny chip przeznaczony do kontroli komputerów kwantowych, który ma znacząco przyspieszyć komercjalizację tych urządzeń.
TOP 10 firm foundry
Pierwsze miejsce wśród największych firm foundry bez zmian zajmuje TSMC z 52,7% udziałów w rynku. Kolejni w zestawieniu są Samsung (17,8%) i GlobalFoundries (8%) - TrendForce opublikował prognozę rankingu na podstawie przychodów za 4Q2019.
Riverdi w ofercie Mousera
Wyświetlacze polskiej firmy Riverdi są już dostępne w sieci dystrybucyjnej Mouser Electronics.
IC Insights: w 2020 roku czeka nas odbicie na rynku pamięci
Według przewidywań ekspertów IC Insights w 2020 roku sprzedaż w sektorze NAND Flash ma wzrosnąć o 19%, a DRAM o 12%.
TME dystrybutorem Fortebit
Do grona firm, których oferta dostępna jest w TME dołączył Fortebit – włoski producent platformy do geolokalizacji pojazdów i modułów do rozpoznawania mowy.
Wartość globalnego rynku chipów pójdzie w dół o 12,8% w 2019 roku
Według prognoz The World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) wartość światowego rynku półprzewodników w 2019 roku spadnie o 12,8% r/r, a w kolejnym roku spodziewane jest odbicie.
HUBER+SUHNER wlaścicielem BKtel Group
HUBER+SUHNER 3 grudnia sfinalizował przejęcie firmy BKtel, wzmacniając swoją pozycję na rynku sieci dostępowych /WAN.
NXP i Marvell coraz bliżej finalizacji transakcji
Firmy poinformowały o uzyskaniu zgód organów regulacyjnych oraz o planowanej dacie zamknięcia akwizycji przez NXP Semiconductors biznesu rozwiązań Wi-Fi oraz Bluetooth/BLE Marvella.
Siemens przejmuje MultiMechanics, Inc.
MultiMechanics to twórcy oprogramowania elementów skończonych MultiMech, które wspomaga przedsiębiorstwa w procesie wirtualnego przewidywania usterek w odniesieniu do zaawansowanych technologicznie materiałów.
STMicro jest już właścicielem Norstel AB
Dzięki przejęciu Norstel AB, firma STMicroelectronics wzmacnia działalność w zakresie technologii SiC, zarówno jeśli chodzi o materiały i procesy, jak i projektowanie opartych o węglik krzemu układów MOSFET i diod oraz ich produkcję.
Umicore sfinalizował przejęcie w Finlandii
Umicore przejął od Freeport Cobalt rafinerię kobaltu oraz działalność związaną z produkcją materiałów i prekursorów kobaltu w fińskim Kokkola.
Panasonic sprzedaje biznes chipów
Panasonic Corporation poinformował, że zamierza zbyć biznes półprzewodników, głównie w postaci Panasonic Semiconductor Soutions Co. (PSCS), na rzecz tajwańskiej firmy Nuvoton Technology Corporation.
Lithium Werks przejmuje LiiON
Należąca do Lithium Battery spółka Lithium Werks poinformowała o akwizycji integratora systemów magazynowania energii – LiiON, LLC.
Eltron-Kabel Sp. z o.o. dołączył do grupy Helukabel
Od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która ma przynosić wzajemne korzyści.
Siemens przejmuje Atlas 3D
Dzięki przejęciu spółki Atlas 3D, Siemens rozszerza portfolio rozwiązań przeznaczonych dla branży wytwarzania przyrostowego.
TME dystrybutorem firmy FESTO
TME nawiązało współpracę z firmą FESTO, specjalizującą się w rozwiązaniach w dziedzinie automatyki i pneumatyki przemysłowej.
Intel odzyska pozycję lidera
W 2019 roku Intel znowu będzie na pierwszym miejscu w rankingu dostawców półprzewodników – prognozuje firma analityczna IC Insights.
Grupa NCAB przejmuje Altus-PCB
Altus-PCB jest dostawcą płytek drukowanych z siedzibą w stanie New Jersey, którego obroty w 2018 roku wyniosły 43 mln SEK. Kwota transakcji to 37 mln SEK (3,84 mln USD).
TME ogłasza kolejne partnerstwa
TME zostało autoryzowanym partnerem firmy BROTHER, producenta wyspecjalizowanego w dziedzinie urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych. Łódzka firma została też dystrybutorem taśm marki HPX.
PB Technik współpracuje z CoRobotics
CoRobotics zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem robotów współpracujących - cobotów w różnych gałęziach rynku.
Yageo przejmie KEMET
Firmy podpisały wczoraj, 11 listopada, umowę dotyczącą przejęcia firmy KEMET przez Yageo Corporation w cenie 27,20 USD za akcję, co daje transakcję wartą około 1,8 mld USD.
Dwie nowe dystrybucje TME
W ubiegłym tygodniu TME ogłosił, że został globalnym dystrybutorem firm Mueller Electric oraz Recom.
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Most Read