reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 września 2018

Niskoszumny sterownik wentylatorów dla motoryzacji

Nowy sterownik dla wentylatorów jest komponentem bardzo wszechstronnym. Wspiera różne opcje komutacyjne i szeroki zakres napięć pracy. Jest bogato wyposażony w funkcje ochronne i zapewniać ma niski poziom szumów.
Firma Melexis z Belgii opracowała nowy sterownik silników stanowiących element wentylatorów, jakie można znaleźć np. w samochodach. Sterownik ten cechuje to, że do pracy wymaga tylko jednej cewki oraz generuje bardzo małe szumy.

Jest to też komponenty wydajny. Z powodzeniem może operować prądem o natężeniu do 600 mA przy napięciu 24 V. Może sterować pracą silników (wentylatorów) o mocach do 15 W. Dzięki temu odnajdzie się w bardzo wielu aplikacjach i zastosowaniach, nie tylko motoryzacyjnych.

Układ oznaczony został symbolem MLX90411. Pracować może z napięciem od 3 do 28 V. Będzie więc odpowiedni dla wielu popularnych systemów zasilania: 5, 12, a także wspomniane 24 V. Może być dzięki temu bezpośrednio podłączony do akumulatora, bez dodatkowych sekcji zasilających. Ułatwi to jego implementację i oszczędzi na kosztach.

Wspierać ma różne opcje komutacyjne, co wraz z w/w cechami sprawia, że jest to komponent wszechstronny. Wbudowany algorytm kontroli adaptacyjnej sprawia, że sterownik zadba o zachowanie możliwie najwyższego momentu. Obsługiwać ma prędkości sięgające 45 tysięcy RPM.

Nie zabrakło tu również systemów ochronnych i zabezpieczających. Uwagę zwraca także temperaturowy zakres pracy, od -40 do 150 stopni Celsjusza. Zbudowano go w oparciu o technologię 0.18 µm. Komunikować się może poprzez I2C, a oferowany ma być w obudowie SOT oraz UTDFN (2.5 na 2 mm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1