reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta dreamstime.com Komponenty | 02 sierpnia 2018

Sensory AMS-Cambridge dostają aktualizację sprzętową i programową

Unowocześnione sensory gazu od AMS (pierwotnie Cambridge) cechują się olbrzymią redukcją czasu inicjalizacji: nawet 48-krotną. Poprawieniu uległy też zakresy pomiarowe, które są teraz szersze.
AMS AG z Austrii rozszerzyło możliwości swoich sensorów, wprowadzając nową rodzinę CCS8xx. Są to scalone sensory gazów, które cechują się zredukowanym czasem inicjalizacji oraz poprawioną wydajnością w stosunku do poprzedników, dla pomiarów wykonywanych wewnątrz pomieszczeń.

Sensory te wywodzą się z grupy „Cambridge CMOS Sensors” (przejęte przez AMS w 2016 roku). Zmian dokonano w kilku obszarach, poprawiając parametry sensorów, by jeszcze lepiej służyły w wielu aplikacjach.

Usprawnieniu uległa głównie część programowa (biblioteki, firmware), a także analogowe komponenty organiczne VOC i cyfrowe VOC. Zmiany te zaowocowały zredukowaniem czasu inicjalizacji z 48 godzin do zaledwie 60 minut. Informację o jakości powietrza, stężeniu (e)CO2 i innych gazów dostaniemy dość szybko.

Rozszerzono też zakresy pomiarowe. W przypadku eCO2, zakres powiększono z 8194 ppm do 32768 ppm, zaś w przypadku eTVOC z 1187 do 32768 ppb. Co więcej, zmiany programowe są dostępne także dla starszych sensorów, obecnie wykorzystywanych w systemach HABA (aplikacji automatyki domowej/budynku).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2