© Evertiq
Komponenty | 10 lipca 2018
Wszechstronny, synchroniczny kontroler LED podnoszący napięcie
Analog Devices zaprezentowało kontroler LED, który cechuje się ogromną wszechstronnością, z punktu widzenia jego możliwości konfiguracyjnych i funkcjonalności.
Firma Analog Devices zaprezentowała nowy układ kontrolera LED podnoszącego napięcie. Układ ten oznaczony został symbolem LT3762. Opracowany został przez wchłonięte Linear Technology.
Nowy kontroler ma być komponentem o dużej wszechstronności, jak również wydajności. Jest to układ programowalny, generujący sygnał sterujący PWM. Zastosowaniem mogą być najróżniejsze aplikacje, od motoryzacyjnych, przez przemysłowe, po medyczne i konsumenckie.
LT3762 zawierać ma w sobie wzmacniacz prądowy typu „rail-to-rail”, umożliwiający bezproblemową realizację pomiaru prądu zarówno po stronie pierwotnej, jak i wtórnej. Obsługiwać może przy tym wiele topologii, w tym: podnoszenie napięcia (praca synchroniczna), tryb podnosząco-obniżający napięcie (także praca synchroniczna), a także topologia SEPIC (niesynchroniczna praca).
Na wejściu akceptowane są napięcia z zakresu od 2.5 do 38.5 V. Dzięki możliwości pracy synchronicznej, kontroler ten odnajdzie się w takich aplikacjach jak: motoryzacyjne systemy zasilania, urządzenia przenośne, aplikacje przemysłowe, instrumenty medyczne, oświetlenie architektoniczne, itp.
Układ posiada też dodatkowe funkcje modulacji częstotliwości spektrum, które umożliwią zredukowanie EMI tam, gdzie jest to istotne z punktu wymagań danej aplikacji. Częstotliwość pracy wynosić może od 100 kHz do 1 MHz. Wbudowany generator zapewniać ma współczynnik ściemniania wynoszący 250:1. W przypadku pracy z generatorem (zegarowym) zewnętrznym, współczynnik ten wynieść może nawet 3000:1.
Nie zabrakło tu również stosownych zabezpieczeń, a także sygnalizatorów stanu pracy lub błędów. Całość udało się zamknąć w obudowie TSSOP i QFN, o wymiarach 4 na 5 mm. Kontroler pracować może w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza (jest też dostępna wersja do 150 stopni).
Wartość globalnego rynku chipów pójdzie w dół o 12,8% w 2019 roku
Według prognoz The World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) wartość światowego rynku półprzewodników w 2019 roku spadnie o 12,8% r/r, a w kolejnym roku spodziewane jest odbicie.
HUBER+SUHNER wlaścicielem BKtel Group
HUBER+SUHNER 3 grudnia sfinalizował przejęcie firmy BKtel, wzmacniając swoją pozycję na rynku sieci dostępowych /WAN.
NXP i Marvell coraz bliżej finalizacji transakcji
Firmy poinformowały o uzyskaniu zgód organów regulacyjnych oraz o planowanej dacie zamknięcia akwizycji przez NXP Semiconductors biznesu rozwiązań Wi-Fi oraz Bluetooth/BLE Marvella.
Sponsored content by BRADY Polska
Rozwiązania do etykietowania obwodów drukowanych w dobrej cenie
Poznaj kompletne i niezawodne rozwiązanie do etykietowania obwodów drukowanych firmy BRADY, które umożliwia automatyzację zadań identyfikowalności i inteligentne generowanie danych na liniach produkcyjnych montażu powierzchniowego. Zobacz infografikę i poznaj praktyczne możliwości integracji zautomatyzowanej identyfikacji płytek drukowanych w dobrej cenie.
Siemens przejmuje MultiMechanics, Inc.
MultiMechanics to twórcy oprogramowania elementów skończonych MultiMech, które wspomaga przedsiębiorstwa w procesie wirtualnego przewidywania usterek w odniesieniu do zaawansowanych technologicznie materiałów.
STMicro jest już właścicielem Norstel AB
Dzięki przejęciu Norstel AB, firma STMicroelectronics wzmacnia działalność w zakresie technologii SiC, zarówno jeśli chodzi o materiały i procesy, jak i projektowanie opartych o węglik krzemu układów MOSFET i diod oraz ich produkcję.
Umicore sfinalizował przejęcie w Finlandii
Umicore przejął od Freeport Cobalt rafinerię kobaltu oraz działalność związaną z produkcją materiałów i prekursorów kobaltu w fińskim Kokkola.
Panasonic sprzedaje biznes chipów
Panasonic Corporation poinformował, że zamierza zbyć biznes półprzewodników, głównie w postaci Panasonic Semiconductor Soutions Co. (PSCS), na rzecz tajwańskiej firmy Nuvoton Technology Corporation.
Lithium Werks przejmuje LiiON
Należąca do Lithium Battery spółka Lithium Werks poinformowała o akwizycji integratora systemów magazynowania energii – LiiON, LLC.
Eltron-Kabel Sp. z o.o. dołączył do grupy Helukabel
Od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która ma przynosić wzajemne korzyści.
Siemens przejmuje Atlas 3D
Dzięki przejęciu spółki Atlas 3D, Siemens rozszerza portfolio rozwiązań przeznaczonych dla branży wytwarzania przyrostowego.
TME dystrybutorem firmy FESTO
TME nawiązało współpracę z firmą FESTO, specjalizującą się w rozwiązaniach w dziedzinie automatyki i pneumatyki przemysłowej.
Intel odzyska pozycję lidera
W 2019 roku Intel znowu będzie na pierwszym miejscu w rankingu dostawców półprzewodników – prognozuje firma analityczna IC Insights.
Grupa NCAB przejmuje Altus-PCB
Altus-PCB jest dostawcą płytek drukowanych z siedzibą w stanie New Jersey, którego obroty w 2018 roku wyniosły 43 mln SEK. Kwota transakcji to 37 mln SEK (3,84 mln USD).
TME ogłasza kolejne partnerstwa
TME zostało autoryzowanym partnerem firmy BROTHER, producenta wyspecjalizowanego w dziedzinie urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych. Łódzka firma została też dystrybutorem taśm marki HPX.
PB Technik współpracuje z CoRobotics
CoRobotics zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem robotów współpracujących - cobotów w różnych gałęziach rynku.
Yageo przejmie KEMET
Firmy podpisały wczoraj, 11 listopada, umowę dotyczącą przejęcia firmy KEMET przez Yageo Corporation w cenie 27,20 USD za akcję, co daje transakcję wartą około 1,8 mld USD.
Dwie nowe dystrybucje TME
W ubiegłym tygodniu TME ogłosił, że został globalnym dystrybutorem firm Mueller Electric oraz Recom.
Micron przejął firmę zajmującą się ML
Micron poinformował o przejęciu firmy Fwdnxt, producenta narzędzi software’owych i hardware’owych do aplikacji uczenia maszynowego (ML – machine learning).
Avera Semi należy już do Marvella
W tym tygodniu Marvell zakończył proces przejęcia Avera Semiconductor, czyli biznesu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) GlobalFoundries.
Chiny szybko rozwijają produkcję MEMS
Organizacja SEMI prognozuje, że globalne moce produkcyjne fabryk wytwarzających MEMS i sensory wzrosną o 25% w okresie od 2018 do 2023 roku.
Broadcom sfinalizował warte 10,7 mld USD przejęcie
Broadcom poinformował o zakończeniu procesu akwizycji biznes bezpieczeństwa dla sektora przedsiębiorstw firmy Symantec Corporation, wzmacniając dzięki temu swoją pozycję w obszarze oprogramowania infrastrukturalnego.
AVX przejmuje Chengdu OK New Energy
AVX Corporation 1 listopada ogłosił zakup Chengdu OK New Energy (COKNE), umacniając pozycję w technologiach wykorzystywanych m.in. przez przemysł, medycynę, motoryzację, IoT oraz energetykę odnawialną.
Google przejmuje Fitbit
Pierwszego listopada Google poinformowało o podpisaniu porozumienia dotyczącego przejęcia producenta inteligentnych zegarków i opasek monitorujących aktywności – firmy Fitbit.
Załaduj więcej newsów
Artykuły, które mogą Cię zainteresować