© Evertiq
Komponenty | 15 czerwca 2018
Wysoce wydajne MOSFET’y motoryzacyjne, dzięki super małej Rds(ON)
Nowe tranzystory od NXP przynoszą sporo usprawnień. Zbudowane w oparciu o najnowsze technologie (superzłączowe i Trench) oferują świetne parametry wydajnościowe. Obsługiwać mogą moce do 1.2 kW, przy obudowie o 81% mniejszej niż D2PAK
Firma NXP rozwija swoją rodzinę Nexperia. Nowością są wysoce wydajne tranzystory MOSFET, przeznaczone do aplikacji motoryzacyjnych, mogąc znosić trudne warunki pracy. Posiadają kwalifikację AEC-Q101, potwierdzającą ich trwałość i wytrzymałość.
Nowe tranzystory MOSFET LFPAK56 Trench 9 są komponentami mogącymi pracować z napięciem do 40 V, oferując świetną wydajność. Mogą operować prądami o natężeniu do 220 A, co przekłada się na możliwość pracy z mocą sięgającą 1.2 kW (w przypadku BUK9J0R9-40H).
Oferowane mają być w nowoczesnej obudowie Power-SO8, stworzonej specjalnie z myślą o aplikacjach i zastosowaniach motoryzacyjnych. Wysoką wydajność udało się osiągnąć dzięki nowym technologiom, które skutkują sporym obniżeniem rezystancji Rds(ON).
Przekłada się to na większą gęstość prądową. To z kolei sprawiło, że możliwe było też zredukowanie wymiarów samych tranzystorów. W porównaniu do komponentów o analogicznych parametrach, w typowych obudowach D2PAK, nowe MOSFET’y od NXP są o 81% mniejsze.
Zastosowana tu technologia super-złączowa sprawia, że tranzystory te lepiej znoszą pracę lawinową. Nie zabrakło tu również stosownych zabezpieczeń i elementów ochronnych, jak czytamy w notatce producenta.
Zastosowaniem mogłyby być pompy ABS, ESC, pompy paliwa, chłodziwa, wsparcie sekcji zasilającej (w tym akumulatorów w samochodach elektrycznych), konwertery DC/DC, itd.
Biden podpisuje ustawę CHIPS, która ma wspierać produkcję półprzewodników
Prezydent USA Biden podpisał właśnie dwupartyjną ustawę CHIPS i Science Act z 2022 roku, której celem jest pobudzenie inwestycji wzmacniających amerykańską produkcję, łańcuchy dostaw i bezpieczeństwo narodowe.
Nowy magazyn Heilind Electronics Europe w Polsce
Ze względu na dynamiczny rozwój i pozyskiwanie klientów na nowych rynkach europejskich firma Heilind Electronics Europe podjęła decyzję o wynajęciu pierwszego w Polsce magazynu, zlokalizowanego w Mysłowicach w województwie śląskim.
Umicore podpisuje umowę z ACC na recykling baterii
Umicore podpisała umowę z Automotive Cells Company (ACC) dotyczącą usług recyklingu baterii w pilotażowym zakładzie ACC w Nersac we Francji.
reklama
DENSO przejmie mniejszościowe udziały w spółce TSMC i Sony
TSMC, Sony Semiconductor Solutions (SSS) i DENSO Corporation ogłosiły, że DENSO obejmie mniejszościowy udział w Japan Advanced Semiconductor Manufacturing (JASM).
reklama
UMC tymczasowo zawiesza produkcję w zakładach HeJian
Firma United Microelectronics Corporation (UMC) zawiesiła produkcję w swoim oddziale HeJian Technology, zlokalizowanym w Suzhou w Chinach, zajmującym się wytwarzaniem 8-calowych płytek, po tym jak jeden z pracowników został podejrzany o zakażenie wirusem COVID-19.
Toshiba uruchamia linie produkcyjne uszkodzone podczas trzęsienia ziemi
14 lutego Toshiba Electronic Devices & Storage Corp. rozpoczęła produkcję płytek na linii 200 mm w zakładach w Oita.
Intel przejmie Tower Semiconductor za 5,4 mld USD
W związku z doniesieniami medialnymi o potencjalnym przejęciu, Intel ogłosił, że uzyskał ostateczne porozumienie, na mocy którego amerykański producent układów scalonych przejmie Tower za 5,4 mld USD.
Onsemi przejmie GT Advanced Technologies
Firmy onsemi i GT Advanced Technologies (producent węglika krzemu, SiC) ogłosiły, że zawarły ostateczną umowę, na mocy której onesemi przejmie GTAT za 415 mln USD w gotówce.
Przychody z NAND Flash w 2Q21 wzrosły o 10,8% w ujęciu kwartał do kwartału
Według TrendForce klienci dostawców pamięci NAND Flash w segmencie centrów danych stopniowo zwiększali zamówienia na dyski SSD dla przedsiębiorstw po zakończeniu korekt zapasów.
ADI i Maxim otrzymują zielone światło z Chin
Analog Devices i Maxim Integrated otrzymały chińskie zezwolenie antymonopolowe na przejęcie.
Murata zamyka fabrykę z powodu Covid-19
Producent elektroniki Murata Manufacturing Co Ltd tymczasowo zamknie fabrykę Echizen w Japonii po pozytywnych wynikach testów na Covid-19 u pracowników – raportuje Reuters
TSMC ma podnosić ceny produktów
Według doniesień lokalnych mediów tajwańska firma produkująca półprzewodniki ma podnieść ceny od przyszłego roku.
Dystrybucja komponentów w Niemczech odnotowuje znaczny wzrost popytu
W drugim kwartale 2021 roku dystrybucja komponentów w Niemczech odnotowuje wzrost sprzedaży o 17,5% i wzrost rezerwacji o 132%. Niedobór komponentów uniemożliwia uzyskanie lepszych wyników.
Epishine podpisuje umowę dystrybucyjną z Farnell
Farnell, dystrybutor komponentów należący do Avnet, zawiera umowę franczyzową z Epishine, szwedzkim producentem drukowanych organicznych ogniw słonecznych i płytek rozwojowych.
Braki w dostawach chipów problemem dla VW w Niemczech
Ze względu na brak komponentów półprzewodnikowych produkcja w głównym zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu (Niemcy) rozpocznie się od skróconego czasu pracy dla wielu pracowników wracających z wakacji.
Rambus kupuje PLDA
Firma Rambubs Inc. podpisała umowę nabycia spółki PLDA, specjalizującej się w rozwiązaniach cyfrowych Compute Express Link (CXL) i PCI Express (PCIe).
Czym jest e-papier? Ewolucja technologii
Tym razem eksperci firmy Unisystem wzięli na tapetę coraz popularniejszą – także w aplikacja przemysłowych – technologię e-papieru.
Allegro MicroSystems finalizuje sprzedaż fabryki w Tajlandii
Allegro MicroSystems, specjalista w zakresie technologii czujników i półprzewodnikowych elementów mocy, informuje, że sfinalizował sprzedaż swojego zakładu produkcyjnego w Tajlandii (AMTC) firmie Innolight Technology.
Marvell przejmie Innovium, rozszerzając swoje portfolio przełączników ethernetowych
Firma Marvell Technology zawarła ostateczną umowę, na mocy której przejmie Innovium w transakcji obejmującej wszystkie akcje. Akcjonariusze Innovium otrzymają w zamian 1,1 mld USD, na które składa się około 19,05 mln akcji Marvell Common Stock.
Infineon odnotowuje wzrost przychodów pomimo przeciwności
– Zapotrzebowanie na półprzewodniki nieprzerwanie trwa, ponieważ odgrywają one kluczową rolę w umożliwieniu transformacji energetycznej i cyfryzacji. Obecnie jednak rynek boryka się z wyjątkowo napiętą sytuacją podażową – mówi dr Reinhard Ploss, dyrektor generalny Infineon w sprawozdaniu kwartalnym firmy.
NXP odnotowuje wzrost przychodów za drugi kwartał o 43% r/r
– Firma NXP osiągnęła w drugim kwartale przychody w wysokości 2,6 mld USD, co stanowi wzrost o 43% w porównaniu z okresem sprzed roku i jest lepszym wynikiem niż wskazywał na to środkowy punkt naszych prognoz – mówi Kurt Sievers, prezes i dyrektor generalny NXP.
SK Siltron zainwestuje 300 milionów dolarów w ekspansję w Michigan
SK Siltron CSS, producent wafli półprzewodnikowych, planuje w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować 300 mln USD i stworzyć do 150 dobrze płatnych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników w hrabstwie Bay w stanie Michigan.
Dostawy wafli krzemowych osiągają nowy rekord w 2Q21
Organizacja SEMI donosi, że światowe dostawy wafli krzemowych wzrosły o 6% do 3,534 mld cali kwadratowych w drugim kwartale 2021 r., przekraczając historyczny rekord z pierwszego kwartału.
Siltronic zbuduje drugą fabrykę półprzewodników 300 mm w Singapurze
Firma Siltronic ogłosiła że, zdecydowała się na budowę drugiej fabryki półprzewodników 300 mm w swojej lokalizacji w Singapurze, aby sprostać silnemu popytowi na napiętym rynku półprzewodników.
TSMC twierdzi, że jest zbyt wcześnie, aby podjąć ostateczną decyzję w sprawie ekspansji w Niemczech
TSMC, gigant w produkcji półprzewodników twierdzi, że jest za wcześnie, by powiedzieć, czy firma będzie rozwijać nowe fabryki w Niemczech. Dyskusje są bowiem wciąż na wczesnym etapie.
Załaduj więcej newsów