reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Technologie | 05 czerwca 2018

IoT w scalaku

NXP zaprezentowało nowe, przyszłościowe rozwiązanie „IoT-on-Chip” - pojedynczy scalak ma zawierać niemal wszystko, co potrzebne do zbudowania funkcjonalnej i wydajnej aplikacji IoT.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 4 października 2018 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2018. Przeszło 60 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
NXP Semiconductor przedstawił swoje najnowsze rozwiązanie, jakim jest IoT-on-Chip. Jest to rozwiązanie, które ma stanowić krok w przyszłość w rozwoju technologii związanych z przetwarzaniem krawędziowym („edge”). Rozwiązanie to oparte zostało na procesorze aplikacyjnym i.MX (bazującym na układach ARM), z wbudowaną obsługą WiFi oraz Bluetooth. Całość oferowana jest w małej, zwartej i wysoce zintegrowanej formie układu scalonego o dużej skalowalności. Oferować ma bogatą funkcjonalność (wliczając w to też funkcje bezpieczeństwa), pozwalając budować bardzo kompaktowe aplikacje IoT o niemałych możliwościach. Dzięki temu układowi, projektowanie małych aplikacji IoT o bogatej funkcjonalności będzie jeszcze prostsze. Jako wysoce zintegrowany układ o poziomie miniaturyzacji systemowej, nowe rozwiązanie IoT-on-Chip zapewnia wysoką, wymaganą przez zdecydowaną większość aplikacji IoT wydajność, jak również wspomnianą wysoką skalowalność i kompaktowość.
Rozwiązanie to stanowić ma kolejny krok ewolucyjny w tworzeniu przyszłościowych aplikacji IoT […].” – mówi Martin Humphries, NXP.
Kluczowymi zaletami nowego rozwiązania od NXP mają być:
  • Wysoka wydajność obliczeniowa – to jest możliwe dzięki zastosowaniu mocnego procesora aplikacyjnego i.MX 6ULL, bazującego na rdzeniach ARM Cortex-A7;
  • Świetna, szybka łączność – odpowiadają za to wbudowane moduły WiFi Dual-Band 802.11ac oraz Bluetooth 4.2;
  • Bezpieczeństwo – moduły komunikacyjne, takie jak WiFi, posiadają odpowiednie certyfikaty;
  • Więcej bezpieczeństwa – nie brakuje tu wsparcia dla nowoczesnych funkcji zabezpieczających dostępnych z poziomu procesora, wśród których znaleźć można funkcje bezpiecznego rozruchu, wykrywanie ingerencji, funkcje kryptograficzne, itp.;
  • Małe gabaryty – całość udało się zmieścić w układzie scalonym o wymiarach zaledwie 14 na 14 mm;
  • Skalowalność – całość zachowuje wysoką skalowalność, także jeśli chodzi o rozbudowę dostępnych funkcji. Można tu np. w sposób bezpośredni do procesora podpiąć pamięć DDR. Ma to uprościć projektowanie PCB.
Opisywany układ, na procesorze i.MX 6 ma być dostępny już pod koniec tego roku (2018). W przyszłym roku na rynek mają trafić podobne układy, oferowane jednak w konfiguracjach z takimi procesorami jak i.MX 7 i/lub i.MX 8.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1