reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 maja 2018

Jednokolorowe, miniaturowe LEDy montowane bezpośrednio

Nichia zaprezentowała interesujące komponenty, które mogą uprościć budowę aplikacji. Mają taką samą strukturę wewnętrzną, a więc nie różnią się gabarytami, napięciem pracy czy kątem świecenia, a są w stanie wygenerować światło o różnym kolorze; czerwonym, niebieskim, itp.
Firma Nichia zaprezentowała swoje nowy komponenty serii Direct Mountable Chip. Są to diody LED w dyskretnej kolorystyce, jak podaje producent, stworzone w technologii, która zbliżona jest do CSP.

Oferowane mają być w kolorach: czerwony, bursztynowy, zielony oraz niebieski („Royal Blue”), a także w kolorze bieli. Dzięki temu zainteresowani będą mogli skorzystać z unikalnej technologii producenta („Direct Mountable Chip”) w wielu różnych aplikacjach.

Do produkcji firma Nichia wykorzystuje także inne swoje autorskie technologie, w tym fosforową oraz niebieskiego emitera. Każdy z kolorów bazuje na tym samym emiterze i takiej samej strukturze wewnętrznej. Dzięki temu producent zunifikował parametry komponentów, w tym napięcia zasilającego, dla każdego z kolorów. Pozwoli to uprościć projektowanie i budowanie układów gotowej aplikacji, jak czytamy w notatce.

Wynika z tego jeszcze jedna korzyść. Również inne parametry komponentów są takie same, zarówno dla diody generującej światło czerwone, jak i niebieskie. Takie są gabaryty, wysokość, a także kąt światła. Pozwoli to na uproszczenie optyki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2