reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 kwietnia 2018

Kontrolery LED o małej emisji EMI i z wbudowanym PFC

Nowe kontrolery od Ricoh zapewniają redukcję zajmowanego miejsca o 70% w porównaniu do klasycznych rozwiązań. Mogą być zasilane bezpośrednio z sieci, zapewniając bezpieczeństwo, niski poziom EMI oraz przyzwoitą wydajność.
Firma Ricoh Electronics Devices wypuściła na rynek swoje nowe kontrolery LED: R1700. Są to nowoczesne układy sterujące pracą diod LED, mające znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji, gdzie liczy się współczynnik mocy.

Układy te bowiem posiadają wbudowany układ PFC, czyli korektora współczynnika mocy, który dba o to, by wartość tego współczynnika była na wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu ZVS („Zero-voltage switching”), komponenty te mogą pochwalić się także niską emisyjnością jeśli chodzi o EMI.

Kontrolery te są w stanie pracować w układach nieizolowanych, będąc zasilane wprost z sieci. Obsługiwać mają napięcia do 650 V. O wysoką wydajność i bezpieczeństwo pracy dba wspomniany tryb ZVS oraz nowoczesna topologia buck-boost (odwracająca). Dodatkowo producent zaznacza, że układy te świetnie poradzą sobie także podczas pracy z wysokimi częstotliwościami.

Wszystko to sprawia, że aplikacje zasilające LED’y będą wydajne, mniejsze i poręczne. Umożliwi to tworzenie modułów, które będzie można bez problemu umieszczać w oprawkach lamp typu żarówkowego. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań w takich aplikacjach, układ Ricoh zapewnić ma redukcję zajmowanego miejsca o nawet 70% i 50% w przypadku wysokości.

Układy te obsługiwać mają także funkcję przyciemniania w zakresie od 100 do 5%, z wykorzystaniem sygnału PWM. Producent zapewnia także, że układy te wolne są od efektu migotania, dając ładne, stabilne światło nie męczące oczu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1