reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 marca 2018

Lepsze rozpoznawanie twarzy dzięki nowym diodom LED IR Osram

Osram zaprezentowało nowe diody LED IR, które emitują światło podczerwone z dalszego zakresu podczerwieni. Dzięki temu zredukowany zostanie efekt poświaty, co z kolei wpłynie na poprawę efektywności działania funkcji rozpoznawania twarzy, np. w smartfonach.
Firma Osram Opto Semiconductors zaprezentowało nowe miniaturowe diody LED IR, oznaczone jako Synios P2720. Są one przeznaczone do pracy w smartfonach i tabletach, jako element systemu rozpoznawania twarzy, współpracując z odpowiednimi kamerami przechwytującymi obraz w podczerwieni.

Funkcja rozpoznawania twarzy oraz związane z tym odblokowywanie urządzenia stało się w ostatnim czasie dość popularne. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, stosuje się światło podczerwone. P270 generować ma światło o długości fali 940 nm.

Taką wartość wybrano, by móc zminimalizować czerwoną poświatę, która może powstawać przy wykorzystaniu światła z zakresu bliskiej podczerwieni (np. 850 nm). Dalszy rozwój kamer budowanych pod tą funkcje sprawił, że sensory te lepiej sobie radzą z obsługą i rejestrowaniem obrazów oświetlanych światłem o długości fali 940 nm. Dzięki temu poprawia się efektywność pracy systemu.

Nowe diody LED IR mają generować moc wyjściową 1150 mW przy zasilaniu prądem 1 A, dostarczając intensywność na poziomie 360 mW/sr. Oferowane mają być w obudowie o wymiarach 2.0 na 2.75 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1