reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 stycznia 2018

Wielofunkcyjny moduł biosensora od MediaTek

Nowy biosensor od MediaTek to zintegrowany układ, wykonujący pomiary naszej krwi. Jest w stanie podać wiele parametrów, w tym puls, ciśnienie, nasycenie tlenem, ECG, PCG. Ma wzbogacić możliwości smartfonów.

Firma MediaTek opracowała nowoczesny, wielofunkcyjny (sześcio-) moduł biosensora przeznaczony głównie do smartfonów. Układ należeć ma do linii Sensio, a jego oznaczenie to MT6381. Układ stanowi połączenie nowoczesnych rozwiązań sprzętowych i programowych („hardware” i „software”). Połączenie to umożliwia dostęp do takich funkcji jak:
  • monitorowanie pulsu i jego zmian,
  • określanie trendów dla ciśnienia tętniczego,
  • określenie poziomu nasycenia krwi tlenem,
  • ECG,
  • PCG,
Sensio wykorzystywać ma metodę pomiarowa za pomocą światła z wykorzystaniem diod LED oraz dedykowanych sensorów, umożliwiających pomiar światła czerwonego i podczerwonego. Dane na temat naszej krwi mogą być odczytywane, gdy dotkniemy sensor palcami i jego elektrody. Moduł ma tworzyć zamkniętą pętlę pomiędzy sercem, a biosensorem. Umożliwi to wykonywanie pomiarów ECG oraz PCG. Pomiary wykonywane mają być w czasie 60 sekund, dostarczając komplet informacji dla powyższych funkcji. Komunikacja z układami nadrzędnymi odbywać się ma za pośrednictwem interfejsów SPI/I2C. Całość udało się zamknąć w obudowie OLGA-22 o wymiarach 6.8 na 4.3 mm. Niestety producent nie dostarczył jak na razie szczegółowych informacji o dokładności wykonywanych pomiarów. Wiadomo jednak, że pojawić się ma rynku na początku 2018 roku.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1