reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 października 2017

Dokładne sensory dla VR

Nowe sensory od Premo stworzone zostały głównie z myślą o aplikacjach VR. Mają być dokładniejsze niż klasyczne IMU, a dzięki swoim gabarytom i funkcjom, mogą dobrze integrować się z urządzeniami motion-capture, np. w elementach odzieży.
Seria 3DV06 to nowoczesne, elektromagnetyczne sensory do śledzenia ruchu. Oparte zostały na dedykowanych magnetycznych, izotropowych cewkach 3DCoil. Jednostka pomiarowa zawiera w sobie trzy identyczne osie 1 mH (przy 20 kHz).

Klasyczne układy IMU („Inertial Measurement Unit”) mają cierpieć na kilka niedoskonałości, które udało się zniwelować przy użyciu elektromagnetycznego śledzenia 3D, z wykorzystaniem wspomnianego mechanizmu, jak zapewnia producent. Stanowić ma to więc korzystną alternatywę do IMU.

Układ pomiarowy w tych sensorach zintegrowano dodatkowo z układem emitera i anteną (3DcoilCube). Dzięki temu możliwy ma być przesył danych bezprzewodowo na odległość 8 metrów.

Całość została zaprojektowana specjalnie z myślą o aplikacjach VR. Sensory zostały zoptymalizowane do wydajnej pracy z technologią Sixsense STEM oraz systemami NDI (Northern Digital Inc. 3D VR Immersive systems).

Sensory udało się zamknąć w kompaktowej obudowie SMD o wymiarach 6 na 6 mm. Dzięki swoim możliwościom mogą być umieszczone niemal w dowolnym miejscu, np. w rękawicy VR lub innych elementach odzieży z funkcjami motion-capture, wskaźnikach VR/AR, sprzęcie medycznym, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1