reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 października 2017

Regulator 2.5 A w kompaktowej obudowie BGA

Nowy regulator uModule od Linear Technology to wszechstronna i wydajna konstrukcja. Dzięki niemu możliwe będzie zbudować małą i mocną aplikację, nie generujące zakłóceń EMI lub szumów.
Firma Linear Technology zaprezentowała swój nowy regulator z linii uModule, oznaczony symbolem LTM8065. Jest to niewielki komponent, który udało się zamknąć w obudowie BGA o wymiarach 6.25 na 6.25 mm.

Pomimo niewielkich gabarytów charakteryzuje się sporą wydajnością. Na wyjściu otrzymać możemy prąd o natężeniu do 2.5 A (3.5 A chwilowo w szczycie). Napięcie wyjściowe jest regulowane za pomocą pojedynczego rezystora (nawet 0603), w zakresie od 0.97 do 18 V. Na wejściu akceptowane jest napięcie do 42 V maksymalnie (przewidziany zakres od 12 do 36 V).

Szeroki zakres napięć wyjściowych zapewniać ma elastyczność w zastosowaniu, pozwalając producentom na wykorzystanie jednego regulatora w wielu aplikacjach, przy zasilaniu różnych komponentów, generując napięcia: 3.3, 5, 12 i 15 V. Układ pracować może w czterech trybach standardowych, w tym Burst-Mode.

Zastosowana tu architektura Silent Switcher ma minimalizować zjawisko powstawania EMC/EMI. Regulator ten przeszedł testy CISPR22 (class B). Może być dzięki temu wykorzystywany w bardziej wymagających aplikacjach, jeśli chodzi o wrażliwość na zakłócenia i szumy.

Wszystko to ma sprawiać, że regulatory te mają być ciekawą opcją, zapewniając wszechstronne zastosowanie w wielu aplikacjach, jak również niski poziom szumów i zakłóceń. Dodatkowo, całość jest bardzo kompaktowa.

Mała obudowa i możliwość zastosowania małych elementów SMD sprawia, że gotowa aplikacja będzie zajmować minimalną ilość miejsca na płytce PCB. Prąd spoczynkowy nie powinien przekroczyć 8 uA. Pracować może w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2