reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 sierpnia 2017

Mały energooszczędny MCU dla bardziej skomplikowanych aplikacji IoT

Nowe mikrokontrolery od Silicon Labs oferują spore możliwości. Posiadają wiele nowoczesnych funkcji i wbudowanych kontrolerów, wspierających min. komunikację CAN, Ethernet, itd. Wszystko w kompaktowym i energooszczędnym wydaniu.
Firma Silicon Labs zaprezentowała swój nowy mikrokontroler EFM32GG11. Należeć ma do rodziny Giant Gecko, oferując bogatą funkcjonalność oraz niskie zużycie energii. Całość zamknięte w niewielkiej, kompaktowej obudowie.

Zastosowaniem mają być nieco bardziej rozbudowane aplikacje typu IoT, takie jak np.: smart-metering, śledzenie towarów, automatyka budynków i automatyka przemysłowa, urządzenia noszone, sprzęt medyczny, itp.

Mikrokontroler zbudowany został na bazie rdzenia ARM Cortex-M4, która pracować może z częstotliwością 72 MHz. Ma to zapewniać przyjemną wydajność przetwarzania danych. Pomagają w tym wbudowane akceleratory sprzętowe.

W strukturze zawarto też 2 MB pamięci Flash oraz do 512 kB pamięci RAM. Znajdziemy tu też liczne peryferia i inne funkcje dodatkowe, wśród których można znaleźć min.: zaawansowane funkcje debugujące, aktualizacje w locie (OTA), logowanie danych, czy też funkcje wspierające grafikę i obsługujące wyświetlacze TFT. Nie zabrakło tu również kontrolerów do komunikacji, takich jak: CAN, Ethernet 10/100 ze wsparciem MAC. Jest tu również wsparcie dla interfejsów pamięci Octal/Quad-SPI oraz kart SD/MMC.

Układ ten posiada więc spore możliwości, mogąc wzbogacić wiele różnych aplikacji IoT i nie tylko. Na uwagę zasługuje wspomniane niskie zużycie energii na poziomie 77 uA/MHz w trybie aktywnym i około 1.6 uA w trybie uśpienia.

Dostępny ma być w obudowach QFN, QFP i BGA. Producent oferuje także bogate wsparcie nie tylko dla tego układów, ale całej rodziny EFM32, oferując między innymi środowisko Micrium OS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1