reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 czerwca 2017

Dynamiczny kolorowy e-papier dla reklamy i architektury

E Ink Holding zaprezentował nowe, unowocześnione wyświetlacze, wykorzystujące nowe warstwy prezentacyjne, wzbogacone o możliwość wyświetlania wybranego koloru. Są też sporo większe, lecz nadal zużywają bardzo mało energii.

E Ink Holdings zaprezentowała swoje nowe wyświetlacze, oparte na usprawnionej technologii e-ink. Dzięki nowoczesnym warstwom prezentacyjnym udało się stworzyć wyświetlacz zdolny do zmian kolorów. Ma wzbogacić rozwiązania architektoniczne, mogąc pomóc w lepszym eksponowaniu marki np. właściciela budynku.
© E Ink
Warstwy dynamiczne można niemal dowolnie zaprogramować, jak zapewniają twórcy. Dzięki temu możliwa będzie zmiana wzoru na dowolnie wybrany, z ustaloną prędkością i w wybranej kolejności. Dzięki temu powstać mogą proste animacje lub możliwe będzie dodanie funkcji interaktywnych dla paneli dekoracyjnych lub szyldów. E Ink Prism ma być dostępny jak na razie w kilku wybranych kolorach, w tym: ciemny niebieski, turkusowy, czerwony, zielony, żółty, brązowy oraz czarny. Jak podaje Paul Apen z E Ink, wyświetlacz ten może zmienić to, jak postrzegać będziemy przestrzeń publiczną. Zasada działania tego wyświetlacza nie odbiega jednak o tego, co już znamy. Tu również wykorzystuje się pracę bistabilną, podobnie jak w klasycznych e-czytnikach. Jednakże w odróżnieniu od biało-czarnych klasycznych wyświetlaczy, tutaj zawarto także elementy o kolorowych pigmentach. Ponadto, same wyświetlacze mają być większe, dzięki czemu mogą być zastosowane w architekturze, ale też wielu innych dziedzinach. Do dodatkowych zalet tego wyświetlacza, podobnie jak jego klasycznego, czarno-białego odpowiednika, dodać można bardzo niskie zużycie energii.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-1