reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 maja 2017

Interesujące kondensatory MOS dla aplikacji RF

AVX wypuściło nowe kondensatory, oparte na technologii MOS i dieletryku z dwutlenku krzemu. Dzięki temu są to komponenty małe, ale o bardzo dobrych parametrach, mogące pracować z częstotliwościami do 20 GHz.
Firma AVX wypuściła na rynek nowe kondensatory typu MOS, czyli wykonane w oparciu o półprzewodniki z tlenków metali. Przeznaczone są one do pracy w aplikacjach pracujących z wysokimi częstotliwościami, ponad 1 GHz. Przykładem mogą być aplikacje RF, bądź operujące na mikrofalach, jak również urządzenia pomiarowe, lotnicze, czy też aplikacje optyczne TOSA i ROSA.

Komponenty te pracować mają z częstotliwościami od 0 (DC) do 20 GHz. Oznaczone zostały jako kondensatory serii MS. Wykorzystują pojedynczą warstwę dielektryka opartego na dwutlenku krzemu.

Dzięki temu producentowi udało się zbudować kondensatory cechujące się dobrymi parametrami, przy zachowaniu bardzo małych gabarytów, w tym niskiej wysokości. Są to kondensatory stabilne temperaturowo, z wysoką dobrocią Q, wysokim napięciem przebicia, a także niskim prądem upływnościowym.

W serii znaleźć będzie można elementy o pojemnościach od 1 do 1000 pF, przy zachowaniu bardzo dobrej tolerancji, na poziomie 0.1 pF. Dostępne są w czterech zakresach napięć pracy: 25, 50, 100 i 200 V. Znaleźć je będzie można w obudowach o wymiarach 0.127 na 0.250 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1