reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 września 2016

Super-szybkie i efektywne sterowniki IGBT

Nowe sterowniki bramek IGBT od Silicon Labs cechują się świetnymi charakterystykami czasowymi, w tym szybką funkcją wykrywania desaturacji. Mają być to komponenty nie tylko szybkie, ale i wydajne oraz bardzo żywotne.
Firma Silicon Labs wprowadza na rynek nowe komponenty oznaczone jako Si828x, stanowiące rozszerzenie rodziny ISOdriver. Są to scalone sterowniki tranzystorów IGBT, posiadające bogate i zaawansowane funkcje monitorowania przełączników IGBT.

Przeznaczone są do pracy w aplikacjach przemysłowych (wysokonapięciowych) i green-energy. Te izolowane sterowniki bramek mają chronić wrażliwe przełączniki IGBT w takich aplikacjach, jak falowniki czy układy sterowania silnikami.

Nowe scalaki z tej rodziny mają posiadać także wbudowaną izolację do 5 kV(RMS), a także opcjonalnie konwerter DC/DC oraz funkcję szybkiego wykrywania desaturacji. Komponenty te mają cechować się także świetnymi charakterystykami czasowymi i odpornością przejściową oraz szumową. Choć to nie wszystkie z ciekawych funkcji, jakie posiadać mają te sterowniki.

Mogą być wykorzystywane w aplikacjach, których żywotność szacuje się na długie lata (nawet do 25 lat), także przy pracy w trudnych, wymagających warunkach środowiskowych, jak zapewnia producent.

Mają pracować z natężeniem do 4 A. Czas (opóźnienie) propagacji wynosić ma nie więcej jak 55 ns, co ma być wartością nawet 10-krotnie lepszą, niż ta oferowana w typowych transoptorach i nawet 2-krotnie lepsza, niż podobne rozwiązania CMOS. Czas wykrywania desaturacji ma być 10-krotnie krótszy, niż w innych, konkurencyjnych produktach na rynku.

Układy te dostać będzie można w szerokiej obudowie SOIC, w cenie od 1.59 USD za wersję podstawową i od 2.87 USD w wersji z wbudowanym konwerterem DC/DC. W ofercie pojawiają się też dedykowane zestawy ewaluacyjne w cenie 19 USD za sztukę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2