reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 września 2016

Moduł Bluetooth + NFC z zerowym poborem w czasie czuwania

Nowy moduł od Panasonica łączy w sobie Bluetooth oraz NFC. Takie połączenie ma pozwalać na budowę urządzeń, które w trybie oczekiwania na nawiązanie komunikacji nie będą pobierać energii z baterii.
Firma Panasonic Automotive & Industrial Systems dodał do swojej oferty nowy moduł komunikacyjny, przeznaczony do pracy na niezbyt dużych odległościach. Moduł ten wspierać ma dwa interfejsy komunikacyjne: Bluetooth LE w wersji 4.1 oraz NFC.

Specjalna budowa i zastosowane funkcje pozwalają temu modułowi na pracę w trybie czuwania bez pobierania energii. Chodzi o to, że do zdalnego wybudzania służyć będzie sygnał NFC. Uruchomi on tym samym moduł do pracy, z wykorzystaniem zarówno NFC, jak i Bluetooth. Połączenie Bluetooth miało by zostać nawiązanie samoczynnie i automatycznie.

Dzięki temu sposób obsługi zostanie uproszczony, a czas pracy przy zasilaniu z baterii może się znacznie wydłużyć. Zastosowanie najnowszych standardów zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo komunikacji.

Układ oznaczono symbolem PAN1761 i jest oparty na autorskim SoC tego samego producenta. W strukturze modułu znaleźć będzie można też dedykowany transceiver RF, programowalne pamięci EEPROM dla obsługi układu Bluetooth, pamięć RAM, itd.

Całość udało się zamknąć w formie niewielkiej ekranowanej płytki o wymiarach 15.6 na 8.7 na 1.8 mm. Obsługiwać ma profile „FStandard SIG Bluetooth low energy” oraz “SPP over Bluetooth low energy”, a także różne energooszczędne tryby uśpienia. Czas przejścia pomiędzy różnymi trybami ma być bardzo mały, jak obiecuje producent.

Możliwości i cechy modułu pozwalają na jego szerokie zastosowanie nie tylko w urządzeniach konsumenckich i przemysłowych, ale także w urządzeniach medycznych, gdzie dane mogą być odczytywane sporadycznie drogą bezprzewodową. Służyć mogą też na podobnej zasadzie jako elementy systemu diagnostyki maszyn i różnych systemów.

Producent oferuje także dedykowany zestaw ewaluacyjny oznaczony jako PAN1761-EMK.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2