reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 września 2016

Przekaźniki dla samozasilających się aplikacji IoT

Nowe niewielkie przekaźniki wspomogą projektowanie aplikacji IoT (i nie tylko), które mają się zasilać samodzielnie. Znaleźć tu można ciekawe funkcje, w tym transfer energii poprzez barierę izolacyjną.
Firma Semtech przedstawiła nowe swoje nowe komponenty, oznaczone jako TS13102 i TS13103. Są to przekaźniki typu ‘solid-state’, należące do linii Neo-Iso. Mają posiadać funkcje wspierające, wspomogające projektowanie i działanie aplikacji IoT (i nie tylko), które muszą same się zasilać. Przykładem mogą być panele alarmowe, termostaty, elementy automatyki przemysłowej, kontrolki, itd.

TS13102 to komponent, który może samodzielnie brać udział w procesie pozyskiwania energii z otoczenia, bez konieczności współpracy w układem sterującym (np. mikrokontrolerem). Energia gromadzona jest w wewnętrznym kondensatorze (Csys) i może być rozprowadzona po kilku kanałach do kilku odbiorników jednocześnie.

TS13103 jest z kolei przeznaczony do aplikacji chronionych. Jest bowiem w stanie przetransferować zgromadzoną energię poprzez specjalną przygotowaną barierę izolacyjną. Służy do tego wyjście „Power Transfer Output” (PTO). Pozwoli to np. na wyeliminowanie transformatorów separacyjnych, a tym samym znaczne obniżenie BOM gotowej aplikacji, a także ich gabaryty.

Możliwe będzie budowanie aplikacji, które wspomagane przez energię gromadzoną z otoczenia, będą w stanie pracować znacznie dłużej, niż przy samym tylko zasilaniu z baterii. Oba komponenty wyposażono w też w specjalny system komunikacyjny, co pozwoli na sterowanie nimi, a także otrzymywanie informacji o stanie ich pracy (w tym informacji diagnostycznych). Dostępne jest tu także wyprowadzenie watch-dog.

Całość udało się zamknąć w niewielkiej obudowie QFN o wymiarach 3 na 3 mm i z 16-wyprowadzeniami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2