reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 lipca 2016

Dokładny sensor temperaturowy dla IoT z alarmem

Nowy czujnik temperaturowy austriackiego producenta cechować się ma wysoką dokładnością i niskim zużyciem energii. Posiadać ma też ciekawą funkcjonalność, jak wbudowany alarm temperaturowy.
Firma AMS AG z Austrii przedstawiła swój nowy wysoce dokładny cyfrowy sensor temperaturowy, który zaprojektowano z myślą o zastosowaniach w IoT. Oznaczono go symbolem AS6200. W strukturę czujnika, obok właściwego elementu pomiarowego (temperaturowy sensor z pasmem wzbronionym) znajdziemy przetwornik ADC oraz procesor sygnałowy.

Czujnik ten ma się cechować dokładnością rzędu 0.4 stopni Celsjusza. Ma także nadawać się bardzo dobrze do urządzeń zasilanych z baterii, czy to mobilnych, ale też i stacjonarnych. Sensor jest skalibrowany na etapie produkcji.

W strukturze tej znajdziemy także specjalny układ, który ma zapewniać liniowość pomiarów. Do komunikacji użyć możemy interfejsu I2C. Możliwe jest wykorzystanie jednego z dwóch adresów, co pozwala na wykorzystanie dwóch takich komponentów w ramach jednej aplikacji.

To jednak nie koniec możliwości tego układu. Zainstalowano tu również funkcję alarmu, co pozwoli na realizację dodatkowych funkcji, w tym też uaktywnianie przerwań, gdy sensor wykryje przekroczenie odpowiedniej temperatury.

Całość zamknięto w niewielkiej obudowie o wymiarach 1.6 na 1 mm. Ceny zaczynać się mają od 0.49 EUR przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2