reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 maja 2016

Rdzeń MIPI kontrolera interfejsu I3C

Nowe bloki mające znaleźć zastosowanie w układach SoC i innych procesorach. Mają pomóc w implementacji obsługi interfejsu I3C, za pomocą którego w prosty i tani sposób zrealizujemy sprawną i szybką komunikację szeregową.
Firma Synopsys Corp. zaprezentowała nowe rdzenie IP (bloki) MIPI kontrolera interfejsu I3C, mającego służyć jako interfejs komunikacyjny z nowoczesnymi sensorami (głównie obrazu). Ma być wykorzystywany w układach SoC lub innych scalakach tego typu, także w procesorach, które będą miały się komunikować z wieloma (także różnymi) sensorami.

Nowe bloki IP mają pomóc w implementacji obsługi tego nowoczesnego interfejsu komunikacyjnego. W niedługim czasie mają się zacząć pojawiać także sensory, korzystającego z tej formy komunikacji.

I3C to nowy standard komunikacji szeregowej z wykorzystaniem dwóch przewodów. Implementacja Synopsys zawiera w sobie także obsługę transakcji oraz buforowania danych. Wszystko to przy zachowaniu bardzo małych kosztów budowy aplikacji i toru komunikacyjnego. Prędkość przesyłania danych wynosić ma nawet 26.7 Mbps.

Nowe rdzenie mają współpracować z kontrolerami MIPI CSI-2 oraz D-PHY. Pozwoli na budowę kompletnego rozwiązania interfejsu komunikacji z nowoczesnymi sensorami obrazu. Są kompatybilne z MIPI CCI, I2C oraz MIPI I3C.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2