reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 kwietnia 2016

Niewielki układ komunikacji GSM

Nowy moduł komunikacji wykorzystujacej sieci komórkowej wspiera wiele standardów GSM, jak również komunikacji przewodowej z modułem. Posiada też dodatkowe funkcje, wspomagające lokalizację przestrzenną.
Firma u-blox za pośrednictwem Alpha Micro Components wprowadza na rynek nowe niewielkie moduły komunikacyjne SARA-U201. Całość zamknięto w formie niewielkiego modułu – płytki, o wymiarach 16 na 26 mm (wysokość 3 mm). Ilość dostępnych wyprowadzeń to 96.

Moduł ten przeznaczony jest do realizacji komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem sieci komórkowych. Wspiera on technologię 2G i 3G, 5-pasmowe UMTS i 4-pasmowe GSM. Jak czytamy w notatce producenta, układ zgodny jest z regulacjami w każdym kraju na świecie.

Komunikacja przewodowa z komponentem odbywać się może za pośrednictwem interfejsu UART, DDC lub USB. Moduł ten posiada także dodatkowe możliwości i funkcje, z czego niektóre uaktywniają się przy współpracy z innymi modułami tego producenta.

CellLocate – to funkcja pozwalająca na pozycjonowanie wewnątrz budynków. Jest ona dostępna, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych komponentów serii SARA-U2. Bardzo dobrze może więc współpracować z innymi układami lokalizacyjnymi.

Współpracując z modułami GNSS, dostępna będzie także jeszcze funkcja AssistNow, pozwalająca usprawnić proces lokalizowania pozycji. Moduł pracować może w temperaturach od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1