reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© CML Micro Komponenty | 20 kwietnia 2016

NXDN w układach firmy CML

NXDN to międzynarodowy standard komunikacji radiowej służący głównie do cyfrowego przesyłania informacji głosowej w ramach tzw. PLMR (ang. Private Land Mobile Radio).
Brytyjski producent układów półprzewodnikowych właśnie wypuszcza na rynek nową wersję układów z serii CMX, które będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.

NXDN to międzynarodowy standard komunikacji radiowej służący głównie do cyfrowego przesyłania informacji głosowej w ramach tzw. PLMR (ang. Private Land Mobile Radio). Przewiduje on możliwość korzystania z kanałów o szerokości 6,25 kHz lub 12,5 kHz. W warstwie łącza danych NXDN oferuje m.in. szyfrowanie danych, identyfikację urządzeń, wywoływanie i raportowanie stanu, możliwość zgłaszania zdarzeń wyjątkowych oraz dodatkowe interfejsy, pozwalające korzystać np. z nawigacji GPS.

Układy CMX7131/CMX7141 są wyjątkowo elastyczne i dzięki technologii Function Image, pozwalającej na wgranie różnego oprogramowania sterującego umożliwiają obsługę licznych standardów bez jakichkolwiek zmian w sprzęcie. To nowatorskie podejście połączone z wysokiej jakości analogowym odbiornikiem CMX994 w zasadzie oddaje użytkownikowi do dyspozycji gotowe urządzenie typu PMR.


© CML Micro

Nowe wersje układów obsługują już obie przewidziane w standardzie szerokości pasma NXDN oraz dwie szybkości transmisji: 4800 lub 9600 bps. W tego typu układach dużą wagę przywiązuje się do niskiego zużycia energii. W przypadku CMX7131/CMX7141 pobór prądu w trybie spoczynku wynosi zaledwie 8 μA a podczas odbioru danych nie przekracza 4,8 mA.

Artykuł opublikowano dzięki uprzejmości firmy Soyter

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1