reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 kwietnia 2016

Super wydajny sterownik łańcuchów LED’owych

Nowe sterowniki diod LED od Arctic Sand mają przynieść spore korzyści, oszczędzając sporo energii. Posiadają wysoką sprawność (ponad 93%), a także bogate funkcje, dające swobodę projektantom.
Firma Arctic Sand przedstawiła swój nowy sterownik diod LED, osadzonych w konfiguracji rzędowej. Ma znaleźć zastosowanie głównie w systemach podświetlania wyświetlaczy LCD w urządzeniach mobilnych, od smartfonów, pod tablety.

Jak podaje producent, układ jest tak wydajny, że jest w stanie zaoszczędzić nawet 0.5 W, w systemach podświetlenia, które zwykle pobierają moc około 2 W. Sprawność tego sterownika przekracza 93%.

Tą wysoką wydajność zawdzięcza się zastosowanej architekturze TIPS („Transformative Integrated Power Solution”), tj. opatentowanej potokowej architekturze tego producenta. Dodatkowo redukuje ona wpływ indukcyjności, zmniejsza też poziom EMI i tętnień.

Układ oznaczono symbolem ARC1C0608. Posiada sześć programowalnych kanałów prądowych, a także wbudowane tranzystory MOSFET, własny system kontroli i sterownika. Sterownik ten posiada również zintegrowane funkcję ściemniania.

Zasilany może być z pojedynczego akumulatorka Li-Ion, gdyż akceptowany zakres napięć wejściowych zawiera się w przedziale od 2.7 do 5.5 V. Na wyjściu otrzymujemy napięcie 30 V. Ma to dać swobodę projektantom w przyporządkowaniu diod LED w rzędy. Kompatybilny jest z interfejsem I2C. Znajdziemy tu również wsparcie dla różnych metod kontroli z wykorzystaniem modulacji PWM (metodą liniową, logarytmiczną, hybrydową, przesunięcia fazowego).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2