reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 kwietnia 2016

Sensor obrazu 1.2 Mpx z globalną przysłoną

Nowy sensor obrazu posiada kilka ciekawych funkcji, z czego najciekawszą jest globalna przysłona. Niektórych z pewnością zainteresują też funkcje diagnostyczne, wsparcie dwóch interfejsów i szybkie rejestrowanie obrazów.
Firma ON Semiconductor wprowadza na rynek układ oznaczony symbolem AR0135. Jest to sensor (matryca) obrazu wykonany w technologii CMOS, który wyposażony został w tzw. globalną przysłonę. Funkcja ta pozwala na osiąganie wysokiej jakości obrazu audio, bez efektu „pływania” tudzież migotania (w przypadku filmowania w pomieszczeniach oświetlanych przez sztuczne źródła światła).

Matryca ta posiada rozdzielczość 1.2 Mpx. Przeznaczona jest do pracy w aplikacjach motoryzacyjnych i przemysłowych, a także do pomiarów głębi (3D). W porównaniu do typowych technologii przysłon, wydajność ma być 4-krotnie większa.

Sensor jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 1280 na 960 pikseli z prędkością 54 FPS. W przypadku rozdzielczości 720p, prędkość ta wynosić ma 60 FPS. Sensor ten posiada także dodatkowe funkcje i wyprowadzenia, pozwalające na współprace ze sobą dwóch takich sensorów jednocześnie (dla kamer „stereo”). Możliwe jest także sterowanie diodami LED (doświetlającymi fotografowany obiekt).

Układ ten wspiera dwa interfejsy komunikacyjne: równoległy oraz szeregowy (czteropinowy interfejs HiSPI). Są tu również funkcje wspomagające diagnostykę i przeprowadzanie statystyk. Komponent posiada kwalifikacje AEC-Q100 i pracować może w temperaturach od -40 do 105 stopni Celsjusza (wersja AT).

Oferowany ma być w obudowie z wyprowadzeniami zgodnymi z BGA-64. Pierwsze próbki można dostać już teraz, choć na masową produkcję trzeba będzie poczekać do trzeciego kwartału 2016.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2