reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 04 września 2009

Udział sprzedaży Farnell za pośrednictwem sieci wyniósł w Europie 55%

Przychody brytyjskiego dystrybutora komponentów za 2Q bieżącego roku fiskalnego były mniejsze o 17% od osiągniętych w analogicznym okresie poprzedniego roku i wyniosły 183.7 mln GBP.
Zysk brutto wyniósł 16.2 mln GBP, o 10% mniej iż rok wcześniej. W pierwszej połowie roku fiskalnego, która w przypadku Farnell kończy się 2 sierpnia, przychody osiągnęły poziom 388 mln GBP, o 16% mniej niż w pierwszej połowie ubiegłego okresu obrachunkowego. Za pierwsze sześć miesięcy roku zysk brutto wyniósł 25.2 mln GBP, co stanowi spadek o 40%.

Farnell stawia na rozwój na rynkach rozwijających się: sprzedaż w Europie Wschodniej wzrosła o 39%, w Indiach o 99% natomiast w Chinach o 5%.

W przypadku Farnell Europe, sprzedaż za pośrednictwem e-Commerce wynosi obecnie już 55%. Ważnym wydarzeniem jest ustanowienie nowej strony internetowej, przeznaczonej dla inżynierów zajmujących się projektowaniem układów o nazwie element14. Strona już obecnie przyciągnęła 6.000 klientów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1