reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 lutego 2016

Ciekawy kodek VC-2 dla video 4K

VC-2 LD to nowy standard kodowania, zapewniający lekkość implementacji, a także bardzo małe opóźnienia, poniżej 1 ms. Kompresja 4:1 jest niemal bezstratna, zapewniając obraz wysokiej jakości w rozdzielczości UHD/4K.
Firma Barco Silex zaprezentowała sprzętowe rozwiązanie dla „lekkiej” kompresji strumienia video. Mowa tu o kodowaniu VC-2 LD („Low Delay” - o małych opóźnieniach). Rozwiązanie to dostępne jest w formie rdzenia, gotowego do zaimplementowania w układach ASIC i FPGA.

Kodek VC-2 LD jest „lekkim” i tanim, wolnym od patentu rozwiązaniem, gotowym do zaimplementowania i wykorzystania w wielu układach. Kompresja 4:1 jest niemalże bezstratna, jeśli chodzi o wrażenia wizualne, jak podaje producent.

Lekkość tego rozwiązania polega na prostej implementacji, niewymagającej skomplikowanych połączeń i prowadzeń ścieżek. Kompresja ta wykonywana jest również bardzo szybko, w czasie mniej niż 1 milisekunda. To kluczowy parametr w aplikacjach, gdzie liczy się czas i przekazywanie strumienia video w czasie (prawie) rzeczywistym.

Kodek ten zyskał już także miano „standardu” (SMPTE 2042). Pozwoli to uzyskać jednolitość w różnych aplikacjach, chcących go wykorzystać. Rozwiązanie to jest tym samym gotowe do wprowadzenia na rynek, a dzięki swoim parametrom, wydaje się być rozwiązaniem wartym uwagi.

Producent dostarcza także szereg dodatkowych elementów, pomocnych w zastosowaniu tego kodeka w różnych układach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1