reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lutego 2016

Sterownik „błyskowych” diod LED dla smartfonów

Nowy, bardzo kompaktowy sterownik diod LED posiada ciekawe możliwości, głównie dla smartfonów. Może pomóc w budowie nowoczesnych lamp błyskowych z kompensacją temperatury barwowej.

Firma Skyworks zaprezentowała układ oznaczony jako SKY81298. Jest to trzykanałowy sterownik diod LED, które pracują jako lampy błyskowe w smartfonach, tabletach i innych niewielkich aparatach. Układ ma oferować spore możliwości, dzięki wspomnianym trzem kanałom wyjściowym. Przykładowe konfiguracje:
  • Sterowanie trzema diodami LED umieszczonymi z tyłu, z których każda z nich cechuje się inną temperaturą barwową, co pozwoli w pewnym stopniu (tj inaczej niż 1 dioda) kompensować wpływ światła zastanego (żarowego, bądź światła o zimnej bieli, pochodzącego np. od świetlówek),
  • Sterowanie dwoma diodami umieszczonymi z tyłu, a dodatkowo diodą umieszczoną z przodu, co pozwoli doświetlać twarz podczas robienia „selfie”, tak popularnej w ostatnich czasach metody dokumentowania życia.
Układ komunikować się może za pomocą interfejsu I2C lub GPIO. Sterownik może także monitorować parametry urządzenia (np. napięcie akumulatora), by dostosować odpowiednio prąd wyjściowy, co uniemożliwi uszkodzenie jakichś elementów aplikacji. Całość zapakowano w obudowę typu WLCSP o wymiarach niecałych 2 na 2 mm.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2019 20:21 V13.3.8-1