reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 stycznia 2016

Prosty w zastosowaniu regulator LDO wysokiej jakości

Nowy regulator LDO jest komponentem mogącym pracować z napięciem do 45 V. Oferuje całkiem niezłą moc wyjściową. Posiada także ciekawe funkcje, a sam przy tym jest prosty i przyjemny w aplikacji.
Firma Linear Technology przedstawiła swój nowy regulator oznaczony jako LT3066. Jest to układ określony jako wysokonapięciowy, niskoszumny regulator typu LDO (o niskim spadku napięcia), oferujący wysoką precyzję i kilka ciekawych funkcji.

Do funkcji tych zaliczyć może programowalne limitery prądowe, funkcję rozładowania, sygnalizację poprawnej pracy i usprawnioną opcję PSRR. Komponent ten jest w stanie dostarczyć prąd o natężeniu 500 mA (przy spadku 300 mV, przy pełnym obciążeniu).

W strukturze regulatora wbudowano także specjalny tranzystor NMOS, mający realizować funkcję rozładowania wyjścia. Pozwala to w niektórych, bardziej wrażliwych aplikacjach ochronić komponenty zasilane i zapewnić ich poprawną pracę.

Układ może pracować z napięciem od 1.8 V do 45 V. Na wyjściu otrzymać możemy napięcie od 0.6 do 19 V. Poziom szumów ma być na poziomie tylko około 25 uV(RMS). Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy także różnego rodzaju zabezpieczenia, a także funkcję soft-start.

Wymagania układu nie są zbyt duże. Do zbudowania działającego regulatora wymaga się tylko kilku komponentów, w tym niedużego kondensatora (w porównaniu do innych podobnych regulatorów) ceramicznego o wartości około 3.3 uF. Do pracy zużywać ma około 64 uA lub mniej niż 2 uA w trybie uśpienia.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1