reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 stycznia 2016

16-bitowy, bogaty i szybki RF DAC

Nowy układ DAC o Maxim to wydajny, 16-bitowy DAC przystosowany do pracy z takimi systemami jak DVB, w różnych wersjach. Posiada wbudowane bogate i zaawansowane filtry, pomagające w budowie takich aplikacji.
Firma Maxim Integrated zaprezentowała układ oznaczony jako MAX5869. Jest to konwerter DAC (cyfrowo-analogowy), obsługujący JESD204B. Ma on służyć w syntezie sygnałów RF w paśmie 600 MHz, w zakresie od DC do nawet 2.8 GHz.

Układ zaprojektowano z myślą o pracy w systemach nadawania obrazu (video) cyfrowego. Pracować może w takich standardach jak: DVB-T, DVB-T2, DVB-C2, DVB-S2, DVB-S2X, ISDB-T, EPoC, a także DOCSIS 3.0/3.1. Wykorzystany może być w modulatorach DVB-T/DVB-T2/ISDB-T oraz DVB-C2/DVB-S2/DVB-S2X, a także DOCSIS CMTS i w systemach Ethernet PON (EpoC).

W strukturze układu zaimplementowano filtry interpolacyjne (konfigurowalne w zakresie od 5x do 24x), modulator kwadraturowy, oscylator NCO, układy PLL+VCO oraz rdzenie DAC. Wszystko to ma pomóc w budowie aplikacji, zwłaszcza w kwestii elementów filtrujących. Poprawić się ma wydajność dynamiczna i zmniejszą się wymagania dotyczące sygnału wejściowego, jak podaje producent.

Komponent ten przyjmuje na wejściu 16-bitowy sygnał rozmieszczony na 4-ech liniach JESD204B, w zgodzie z podklasą 0 i 1 (JESD204B SerDes Subclass-0 and Subclass-1 compliant). Skonfigurowany może być do pracy z czterema liniami, lub dwoma, a także jedną. Obsługiwać może prędkości do 10 Gbps.

MAX5869 wykorzystuje architekturę różnicowego sterowania prądowego. Generuje sygnał 0 dB przy obciążeniu 50 Ω. Pracować może z napięciem 1.8 i 1 V. Pobiera moc 2.5 W przy szybkości pracy 4.9 Gsps (próbek na sekundę). Dostępny ma być w obudowie FCCSP o wymiarach 10 na 10 mm. W ofercie pojawić się ma także zestaw ewaluacyjny. Układ ma dobrze współpracować np. z FPGA od Xilinx.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1