reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 listopada 2015

Technologia pressForce dla paneli dotykowych

Nowa technologia firmy TouchNetix opracowana została od zera. pressForce wydaje się być technologią bardzo funkcjonalną, otwierającą nowe możliwości przy obsłudze ekranów dotykowych w laptopach, tabletach, infokioskach, itd.
Firma TouchNetix po trzech latach prac opracowała technologię, pozwalającą na to, by panele dotykowe wbudowane w ekrany, były w stanie mierzyć siłę nacisku. Nową technologię pomiaru siły nacisku nazwano pressForce.

Technologia ta łączy w sobie kilka elementów. Pierwszym takim elementem jest nowa technika pomiaru pojemności. Połączono to z nową strukturą sensoryczną oraz geometrią. Technologia pressForce wykrywać ma nawet niewielkie przemieszczenia soczewek i wgłębień, pozwalające na realizację dodatkowych funkcji (np. funkcji myszki) z wykorzystaniem jednego palca.

pressForce przyczyni się zapewne do rozwoju aplikacji pod kątem nowych możliwości obsługi interfejsu i wprowadzenie nowoczesnych funkcji z tym związanych. Warto tu również wspomnieć, że technologię tę opracowano niemalże od zera, by nie tylko była niezawodna i funkcjonalna, ale także spełniała normy EMC, itd.

Jednak samo wykrycie mocniejszego przyciśnięcia ekranu po wykryciu dotknięcia to nie wszystko, co ma do zaoferowania nowe rozwiązanie TouchNetix. Możliwe jest bowiem zmierzenie sił dotyku, z wykorzystaniem programowalnych „kroków”. Zależnie od tego, który próg przekroczymy, odpowiednia aplikacja może zareagować w różny sposób.

Pierwszy prototyp oparty na tej technologii został zaprezentowany przez tego samego producenta. Jest to panel dotykowy o przekątnej 15 cali, podobny do typowych paneli stosowanych w laptopach, tabletach, itd. Jest bardzo cienki i komunikuje się z układami nadrzędnymi za pomocą interfejsu I2C. Producent pokazał też demonstracyjną aplikację z mapami, która potrafiła zareagować na silniejszy dotyk, pokazując wybrany fragment mapy w nieco większym formacie.


© TouchNetix

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1