reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 listopada 2015

Nowe, proste w obsłudze kontrolery dotykowe

Nowe kontrolery paneli dotykowych poradzą sobie z rękawiczkami, czy też wodą. Pozwolą budować aplikacje niezawodne, w sposób możliwie najprostszy, dzięki pojedynczemu wyjściu cyfrowemu.
Firma Microchip rozszerzyła swoją ofertę kontrolerów pojemnościowych paneli dotykowych. Mowa tu o serii MTCH10x mTouch. Nowa oferta obejmuje układy 2-, 5- lub 8-kanałowe. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by w możliwie najprostszy sposób zastąpić klasyczne przyciski mechaniczne, ich pojemnościowymi odpowiednikami.

Wykrycie jest sygnalizowane prostym, pojedynczym wyjściem cyfrowym. Dzięki temu budowa aplikacji będzie bardzo prosta. Jej gabaryt i koszt również ma ulec zmniejszeniu, w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Układy te jednak nie są bardzo prostymi kontrolerami, w kwestii ich możliwości. Wyposażono je bowiem w różne przydatne funkcje i algorytmy (np. wielostopniowe filtrowanie szumów), pozwalające na budowę klawiatur dotykowych, które będzie można używać w trudnych warunkach środowiskowych i w rękawiczkach. Ma to na celu zwiększenie niezawodności aplikacji.

Nie straszna im też obecność wody, która mogłaby zakłócić działanie aplikacji. Wspierają one także różnego rodzaju sensory dotykowe, o różnym kształcie i wielkości. Wewnątrz kontrolerów zainstalowano bowiem specjalne funkcje kompensujące.

W zależności od wybranej wersji, układy dostaniemy w różnych obudowach:
  • wersja 2 kanałowa dostępna będzie w obudowach: MSOP i uDFN,
  • wersja 5 kanałowa w obudowach: QFN i TSSOP,
  • wersja 9 kanałowa w obudowach: uQFN i SSOP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2