reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© christopher ewing dreamstime.com Komponenty | 12 listopada 2015

Nowa technologia wielowarstwowego zapisu danych magnetycznych

Firma Toshiba zaprezentowała nową technologię zapisu, która pozwoli na zwiększenie pojemności magnetycznych dysków twardych.
W obecnych czasach, gdy rozpowszechnienie internetu, ilości wymienianych informacji na całym świecie znacząco rośnie, technologie pamięci o dużej pojemności coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Toshiba zaprezentowała nową technologię, która pozwoli na zwiększenie pojemności magnetycznych dysków twardych. Technika ta polega na zapisie danych na wielowarstwowym nośniku magnetycznym. Każda z warstw zbudowana jest z materiału ferromagnetycznego, który ma inną magnetyczną częstotliwość rezonansową przypisaną do konkretnej warstwy. Do „uaktywnia” zapisu danych na konkretnej warstwie należy wzbudzić drgania pola magnetycznego z częstotliwością równą dla rezonansu dla tej warstwy. Zapis konkretnego bitu na warstwie talerza ferromagnetycznego staje się możliwy poprzez rewersję magnetyczna wzbudzoną falą z częstotliwością rezonansową tej warstwy.

Nowa technologia Toshiby była wcześniej poddana symulacji, następnie został wykonany pierwszy eksperymentalny model. Wyniki są obiecujące. Rewersja magnetyczna wykorzystana w tej technologii pozwoli na budową trójwymiarowych nośników magnetycznych takich jak dyski HDD, pamięci magnetyczne, taśmy magnetyczne oraz inne wyroby służące do zapisu magnetycznego o wysokiej gęstości.

Źródło: © Toshiba

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1