reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 listopada 2015

Moduł Sigfox-ready w miniaturowej formie

Niewielkie moduły Sigfox pozwolą na budowę prostych i niezawodnych torów komunikacyjnych wykorzystujących ten standard komunikacji bezprzewodowej. Moduł zaprojektowano z myślą o IoT.
Firma Radiocraft wypuściła niewielki moduł radiowy pracujący w standardzie Sigfox. Oparty na technologii UNB – ultra wąskiego pasma, pozwala na osiągnięcie wysokiej czułości i dobrego zasięgu, jak również czystości w przesyłanym sygnale.

Sigfox to technologia bezprzewodowego przesyłania danych pomiędzy elementami bardzo małych mocy, takich jak czujniki bezprzewodowe, zegarki (w tym smartwatch), czy też urządzenia domowe i przemysłowe. Moduł ten ma znaleźć swoje zastosowanie także w elementach systemów IoT, wszędzie tam gdzie istnieje konieczność stałego przesyłania malutkich porcji danych na niezbyt duże odległości.

Moduł Radiocraft oznaczono symbolem RC1682. Dostępny jest w formie niewielkiego komponentu SMD o wymiarach 12.7 na 25.6 mm. Zgodnie z ideą Sigfox, moduł pozwala na realizację łącza bezprzewodowego w sposób możliwie najprostszy, a przy tym wydajny i efektywny (wysoka wydajność spektrum). Nie straszne mu też trudne warunki środowiskowe czy zakłócenia.

Może pracować niezawodnie w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza. Pomagają w tym oscylatory kwarcowe stabilizowane. Producent umożliwia zamówienie próbek, jak również zestawów demonstracyjnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2